№ 40 (19788)

У номері:Червень
  • Футбол

Грають без глядачів

Прем’єр-ліга України. Сезон-2019-2020. Фінальний етап. 24 тур. «Шахтар» — «Динамо» — 3:1, «Колос» — «Десна» — 0:2, «Дніпро-1» — «Олімпік» — 3:1, ПФК «Олександрія — «Зоря» — 1:0, «Ворскла» — ФК «Львів» — 1:1. Поєдинок «Карпати» — ФК «Маріуполь» не відбувся.

КОРОНАВІРУСНА пандемія внесла суттєві корективи до календаря змагань у національних чемпіонатах. У деяких країнах Європи вони так і не відновилися. Тут нинішні турніри або скасовані, або національні асоціації достроково підбили підсумки і визначили переможців. Українська асоціація футболу після консультацій із МОЗ України і представниками клубів елітного дивізіону вирішила відновити чемпіонат із певними застереженнями. Зокрема, поєдинки відбуваються без глядачів. Створюється враження, що на стадіонах вимкнули звук.

Центральний поєдинок не тільки звітного туру, а й усієї весняної частини чемпіонату відбувся на НСК «Олімпійський», де зустрілися «Шахтар» і «Динамо».

«Динамо» домінувало впродовж майже усього першого тайму і вже на 21-й хвилині забило гол. Та арбітр Катерина Монзуль із допомогою відеоасистента перед влучним ударом Сергія Сидорчука вгледіла порушення Попова проти Тараса Степаненка. І справді, останній впав дуже ефектно. Це не засмутило киян. Після удару Віталія Буяльського в падінні головою м’яч опинився у воротах П’ятова.

Щоправда, через хвилину гірники відіграли. Метрів із 17 відзначився Марлос.

Після перерви ситуація змінилася. Тепер уже гірники впевнено володіли ініціативою і ще двічі змушували капітулювати динамівського голкіпера Бущана. Виділилися Марлос (вдруге) і Маркос Антоніо.

Ця перемога зробила «Шахтар» практично чемпіоном, а ось поразка «Динамо» відкинула останнього аж на четверте місце.

Турнірне становище команд: перша шістка: «Шахтар» — 62 очки (після 24 матчів), «Зоря», «Десна», «Динамо» — по 46 (24), ПФК «Олександрія» — 43 (24), «Колос» — 26 (24); друга шістка: «Дніпро-1» — 31 (24), ФК «Маріуполь» — 25 (23), ФК «Львів», «Ворскла» — по 22 (24), «Олімпік» — 19 (24), «Карпати» — 14 (23).