Архів
Вівторок,
7 квітня 2020 року

№ 26 (19774)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Догляд за кролями

НАСАМПЕРЕД цим тваринам слід забезпечити простір для руху. В рухливих кроликів краще травлення. До того ж просторі клітини сприяють ліпшій вентиляції і тварини менше дихають гнойовими випарами. Тому утримувати їх доцільно в просторих вольєрах, аби не сиділи нерухомо в тісноті.

Краще, коли підлоги у вольєрах дерев’яні, однак можна обійтись і сітчастими.

Доглядаючи за кроликами, слід знати, що перистальтика кишечнику у них просто відсутня, тому вони постійно жують, проштовхуючи наявну їжу новою порцією. У домашніх особин постійно має бути овес, насипаний у спеціальні годівниці. Багато хто віддає перевагу комбінованому корму, але ним захоплюватися не варто. Намагайтеся давати його за необхідності — наприклад узимку, але не як основний прийом їжі. Комбікорм можна згодовувати сухим, а можна розмочувати в холодній воді (головне, не в гарячій, щоб страва не втратила всі корисні мікроелементи). Тварин годують не тільки кролячим, але і телячим комбікормом, а ось свинячий їм не підходить — вухані тоді погано розмножуються, а їхнє м’ясо набуває червонуватого відтінку.

До раціону кроликів у домашніх умовах неодмінно має входити сіль, тому корм слід підсолювати, розводячи рідиною. Їм також необхідна вода — вони постійно п’ють, тому завжди стежте за її наявністю у вольєрі. Навіть якщо даєте тваринкам соковиті корми, вода повинна бути в достатній кількості. Взимку можна давати тваринам сніг, тому що вода в мороз покривається кіркою льоду.

Як відомо, нестача йоду в організмі кролиці дуже негативно позначається на виводку, тому малюкам рекомендується додавати у воду йодинол для запобігання різних кишкових захворювань. Слід зауважити, що настоянкою йоду йодинол заміняти не слід — перший застосовують лише зовнішньо.

Кролики люблять точити різці (відрощування зубів загрожує травмами), тому позбавляти їх цієї необхідної процедури ніяк не можна. Рекомендується давати на «поталу» гілки дерев (як листяних, так і плодових, за винятком сливи), а також віники. Найякісніші віники — з дуба і берези.

Правильна годівля домашніх кроликів є запорукою їхнього здоров’я, адже ці тварини надзвичайно чутливі до того, що вони їдять. До раціону мають входити збалансовані «страви», багаті на корисні речовини — свіже сіно, зелень, а також фрукти, овочі, злакові (овес, пшениця тощо). По суті, кролики, подібно до гризунів, їдять практично все. А враховуючи, що у них безперервно виробляється шлунковий сік, то тварини не повинні сидіти голодними — в їхній клітці хай стоять вода і свіже сіно.

З приходом весни кролі мають потребу у свіжій траві, тому для них слід її рвати чи косити. Цій домашній живності найкраще підходить люцерна, кульбаба, конюшина.

Версія для друку          До списку статтей

ЗАХИСТ садово-городніх культур від імовірних шкідників і хвороб передбачає обробку їх різними пестицидами. Зокрема — обприскування. Отож в одному з матеріалів мова піде про те, як правильно приготувати робочий розчин і які чинники можуть посилювати або знижувати ефективність його дії.

У цьому ж, так би мовити, ключі надрукуємо й замітку про дешеві ліки з аптеки, які, втім, справляють потужний захист зелених мешканців городу. Поговоримо про йод, зеленку, трихопол, аспірин і марганцівку. Придбайте їх заздалегідь — не пошкодуєте.

Квітень — найсприятливіший місяць для виведення домашньої птиці, тож не дивно, що ми приділяємо цьому увагу. Квочка — найкращий, бо природний, інкубатор. З яких курей виходять турботливі мами, як оглядати курку, перед тим як садити на яйця, правильний відбір яєць, догляд за квочкою — ось питання статті на цю тему.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове