Архів
П’ятниця,
21 лютого 2020 року

№ 13 (19761)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарНаша пошта
  Версія для друку          На головну
  • Акція

Протест на майдані Свободи

Василь ПІДДУБНЯК.

Фото автора.

ПРИБЛИЗНО тисяча чоловік, більшість із яких — у камуфляжній формі, оточили у Херсоні «білий дім». Зібрання гуділо, як розтривожений вулик. Гавкали мисливські собаки. Єдиною зброєю в руках людей були цехові штандарти і плакати.

Що ж привело цих людей навіть із найвіддаленіших куточків області сюди, на майдан Свободи?

Хвилю збурення мисливського братства викликало п’ятничне (14 лютого) засідання парламентського Комітету з питань екологічної політики та природокористування. Комітет провів круглий стіл, на якому обговорив проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду)» (№2448).

Мисливці степового краю рішуче виступають проти ухвалення Верховною Радою України змін, запропонованих народним депутатом Олександром Качурою, котрий, до речі, є адвокатом партії «Слуга народу» і Президента України Зеленського.

Люди з рушницями протестують також і проти двох інших законопроєктів — №2232 і №2351, які стосуються регулювання чисельності деяких видів диких тварин і підготовки собак мисливських порід до полювання.

«Хто дав розгін, який титан»? — як писав поет. Виявляється — громадські екологічні організації, яким, вочевидь, подай одне: «Заборонити!» А далі хоч вовк трави не їж…

Законопроєкт, який, по суті, накладає на мисливство табу, головний мисливство-знавець області Юрій Рязанов вважає безглуздим: «Мисливськими справами повинні займатися фахівці цього діла, а не диванні чи балконні зоозахисники. Вони хочуть, щоб ми не стріляли хижаків, диких собак, лисиць, вовків. Якщо ми цього робити не будемо, то в степах будуть самі хижаки. Адже по Україні в 2019 році було близько півтори тисячі спалахів сказу лисиці. Якщо ми не будемо контролювати чисельність хижаків, то уявіть, що буде із хворобами. Хотів би нагадати ще такий вислів: мисливець ніколи не знищить те, чим живе…»

Цю думку підтримали і учасники акції протесту.

— Асоціація користувачів мисливських угідь прийняла звернення до Президента України, народних депутатів, а також обласної ради з приводу законопроєкту, який фактично знищує мисливську галузь, — повідомив учасників протесту голова Херсонської міської організації УТМР Віктор Мельниченко. — Взяти, наприклад, питання регулювання чисельності диких тварин. Усі ми прекрасно знаємо: дичина є тільки тоді, коли ми її кількість своєчасно і якісно регулюємо. Слава Богу, дичини в наших мисливських угіддях за останні роки побільшало! Як так — прибрати цю норму відстрілу? Це нонсенс! А взяти мисливське собаківництво. В усьому світі воно вітається. Це ж культура полювання! Мисливство — це галузь народного господарства. І до нього потрібно підходити з усією відповідальністю.

— Чим небезпечне для нас повторне проведення обліку дичини? — перепитує голова обласної організації Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь у Херсон-ській області Ігор Тимощук. — Будь-який представник громадської організації на чиєсь замовлення може приїхати і вимагати за ваш рахунок провести повторний облік дичини у 40-денний строк. Далі. Людина приїхала, походила і… не підписала первинного акта обліку! Не підписали акта — полювання закривається на рік або на два. Тому ми повинні виступити проти цього проєкту закону.

Кандидат сільгоспнаук завідувач сектору ДП «Степовий філіал Українського ордена «Знак Пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агромеліорації ім. Г. М. Висоцького» Ігор Шейгас зауважив:

— Бюджет мисливського господарства США більший, ніж бюджет усієї України. І тамтешні мисливці регулюють чисельність оленів не те що безкоштовно — їм за це платять гроші! Я вважаю, що у законі повинно бути три «П»: професіоналізм, порядність, патріотизм. Я цього в проєкті закону не відчуваю!

— Мисливці, перед тим як узяти до рук зброю, проходять нарколога, психіатра, — сказав мисливець зі Скадовського району Григорій Андреєв. — Я би хотів, щоб ті, хто висуває такі законопроєкти, теж проходили таку комісію. Як це, заборонити полювання із собаками? Якщо заборонити собаку, то чому не заборонити зброю?..

— Зараз справа йде до знищення нашого товариства, яке незабаром відзначить сто років з дня свого заснування, — вважає один із найстаріших мисливців краю Віктор Панченко. — Подивіться на плакати: «Там, де немає мисливства, процвітає браконьєрство». А починається все з благородних речей: давайте зробимо Нижньодніпровський заповідник! Зробили. І хто тепер там полює? Браконьєри! На цю проблему треба дивитися глибше. За нею стоїть продаж землі. І коли її продадуть, то де нам полювати?.. Україна взяла курс на Захід. Так от. У США є штат Алабама. У штаті — 27 мільйонів жителів і з них мільйон — мисливці. Тож, мабуть, там є що стріляти? І мисливці Алабами платять у державну скарбницю великі гроші. Це серйозна галузь, і не можна її знищувати!

Ведучий акції протесту, депутат обласної ради єгер Скадовської районної організації УТМР Володимир Куріков висловив обурення учасників акції протесту тим, що з «білого дому» до людей так ніхто і не вийшов. А стосовно законотворців і «зелених» висловився так:

— Депутати нас держать за бидло! Ви подивіться, що дозволяє собі на гроші Сороса Борейко (український еколог, зоозахисник, заслужений природоохоронець України. — Ред.)! Та він, я певен, жодного кілограма зерна не висипав фазанам, жодного кілограма солі не поклав у лісосмугах, а тільки бігає по мітингах і протягує недолугі закони.

Учасники акції протесту із порушених проблем одноголосно ухвалили звернення до Президента України і Голови Верховної Ради, закликавши чинну владу підійти до порушених проблем виважено, з розумом, враховуючи при цьому світовий досвід ведення мисливської галузі, яка, до речі, щороку приносить державному бюджету 228,3 мільйона гривень надходжень.

За інформацією з Києва, розгляд «антимисливських» законопроєктів Верховна Рада України відклала. Надовго чи назавжди?..

Тим часом такі ж акції протесту, як на Херсонщині, готуються і в інших регіонах України. «Не допоможуть, — кажуть мисливці, — рушимо на Київ».

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Не панікуйте!
Читати
Виконали і перевиконали
Читати
«Тінь» не зникає
Читати
Селу — обіцянки
Читати
Плата за ризик
Читати
Хто в передовиках
Читати
Обережно: майже весна
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове