Архів
Вівторок,
4 лютого 2020 року

№ 8 (19756)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Лютий
  Версія для друку          На головну
  • Гаряча тема

«Занадто великі очікування»

Олена КОЩЕНКО.

Злиденні пенсії — проблема з проблем нашого суспільства. Вочевидь, держава самоусунулася від виконання своїх конституційних обов’язків перед громадянами. Натомість посадовці порадили співвітчизникам самим відкладати гроші «на старість»…

«Я СКАЖУ таку річ: нам сьогодні нічого не заважає самим накопичувати собі на старість. Але, на жаль, ми чомусь цього не робимо. Це насправді людська природа… Але було б добре, якби люди розуміли і думали про старість заздалегідь», — так нещодавно заявила очільниця Міністерства соціальної політики України Юлія Соколовська в інтерв’ю ЗМІ. При цьому чиновниця застерегла, щоб народ не покладав «занадто великі очікування» на запровадження в країні другого — накопичувального — рівня пенсійної системи.

Мабуть, владі здається, що нетямущий трудовий люд багато хоче, бо у нього «завищені очікування» до влади щодо цього?

Звичайно, легко давати такі поради міністерці, яка у грудні минулого року отримала 216783 гривні зарплати. Що, до речі, в 150 разів перевищує встановлений урядом рівень мінімальної пенсії і майже у 46 разів — мінімальної зарплати. Кожний погодиться, що заробляючи стільки на місяць, можна щось і відкладати на старість. Може, саме так і роблять нині українські високопосадовці державного сектора з «космічними» зарплатами…

Ймовірно, щоб якось зменшити градус народного невдоволення, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов (теж, до речі, не обділений високою зарплатою: торік у грудні одержав 222 592 грн) нещодавно також зробив заяву, яка, треба думати, має свідчити про вболівання влади за добробут народу: «Середня заробітна плата в Україні має становити 30-40 тисяч гривень, а середня пенсія повинна бути на рівні 20 тисяч». Так, «повинна бути». А насправді? За даними Держстату, станом на початок січня пересічна зарплата освітянина в Україні становила 8,1 тис. грн на місяць, медика — 7 тис. грн, працівників культури та мистецтва — 8,5 тисячі…

Захмарні зарплати «слуг народу» особливо вражають на тлі законодавчо встановлених рівнів мінімальних зарплати і пенсії. Між ними просто прірва. Сьогодні «мінімалка» в країні — 4723 гривні. Спробуйте на такий мізер вижити за нинішніх цін на продукти, комунальні та медичні послуги. З чого відкладати?! А таку платню сьогодні отримують мільйони громадян, на утриманні яких часом діти, старі батьки…. А як заощаджувати мешканцям депресивних територій, які роками не можуть офіційно працевлаштуватися, тримаючись «на плаву» лише випадковими заробітками?

Про пересічні зарплати тих, хто трудиться, теж годі говорити. Відповідні з них і відрахування до Пенсійного фонду. Нині в Україні співвідношення офіційно працевлаштованих та пенсіонерів становить приблизно один до одного: на 11,5 мільйона пенсіонерів припадає 12 платників внесків до Пенсійного фонду. Підраховано: навіть щоби забезпечити всіх сьогоднішніх пенсіонерів виплатами на нинішньому рівні (тобто щоб Пенсійний фонд став бездефіцитним), кожний працюючий має щомісяця сплачувати як мінімум... 5700 гривень внеску до ПФУ!

І при цьому в Мінсоцполітики вважають, що «нам сьогодні нічого не заважає накопичувати собі на старість».

Водночас були оприлюднені сумні цифри стосовно сум пенсій, які одержують українці. Як виявилось, у більшості пенсіонерів, а саме 38,8 відсотка, її розмір — від 1501 до 2000 грн. За даними Пенсійного фонду України, станом на 1 січня 34,2% пенсіонерам призначено щомісячні виплати в розмірі від 2001 до 3000 гривень, 12,4% — в сумі від 3001 до 4000 грн, 6,3% — від 4001 до 5000 грн, 9,3% — від 5001 до 10000 грн, 2,3% — понад 10000 грн.

В Україні поступово підвищують пенсійний вік, оскільки бюджет Пенсійного фонду вже настільки дірявий, що далі нікуди. То невже очікування в основній своїй масі злиденного народу можна назвати «занадто високими»? Запитання риторичне…

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Собака не зможе — субсидія допоможе
Читати
Вважають, що впораємося
Читати
Гарантували — та й умивають руки
Читати
Визнали стороною
Читати
Хто бажає розширити горизонти
Читати
Підвищуватимуть тричі
Читати





Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове