Архів
Вівторок,
26 листопада 2019 року

№ 92 (19739)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Криниця

Криниця

Сторінку підготував Василь ПІДДУБНЯК.


Версія для друку          До списку статтей
  • Виставки

Два крила — Місто і Сад

Виставку можна оглянути до 8 грудня.

zaxid.net.

ГОЛОВНА художниця львівського Першого українського театру для дітей і юнацтва Дарія Зав’ялова відкрила персональну виставку у галереї «Зелена канапа». Місто і Сад — такі теми авторка втілила у графіці, текстилі та вишивці.

Текстиль і плетені гачком твори — давня любов Дарії Зав’ялової. Гачковані елементи вона часто додає у сценічні костюми до вистав у рідному Першому театрі та на багатьох сценах України. Втім, крім театру, художниця має ще два великі замилування.

«Мені захотілося втілити такі дві великі любові мого життя: це моє місто, про яке я співаю все життя, і останнім часом такою другою великою любов’ю став ботанічний сад на вул. Черемшини, який для мене є такою зеленою терапією», — зізнається Дарія Зав’ялова.

Сад художниця втілила у текстилі: вишивці, колажі. Це її абстракції на тему кольорів саду. Формою для цієї серії авторка обрала квадрат і вписане коло.

«Квадрат — стабільність землі, а коло — це сад. Усе ж таки, коли говоримо про сад, ми маємо на увазі той первісний Сад, із чого все почалося. Тому я його пишу з великої літери», — каже художниця.

Свої текстильні твори пані Дарія вишиває тільки шовком по шовку. У сучасному світі вишивка набуває статусу високого мистецтва.

«Дуже багато художниць наближають мистецтво своїх прабабусь до рівня, який є офіційно визнаним високим мистецтвом, їх між собою поєднують і показують, наскільки це є прекрасно. І от, власне, у Дарії є багато різної вишивки, є картини вишиті, які вже є повноцінним твором мистецтва, а не ужитковою річчю», — розповідає кураторка виставки Олеся Домарадзька.

А от тему міста Дарія Зав’ялова висловила у графіці та акварелі. Художниця багато років має сентименти до львівських вілл, між ними прогулюється і малює їх.

«Я багато разів проходила повз прекрасний будинок «Під орлами» на вул. Чупринки. І вирішила: а чому би про місто не розказати через один будинок. І оця вся серія присвячена одному будинку. Правда, на щастя, сталося так, що, поки я малювала, він був напівзруйнований і почалася реставрація. І зараз цей балкон уже прекрасно відреставрований», — розмірковує мисткиня.

Велику увагу приділяє деталям: вишуканим брамам, химерним порталам і ліпнині. Дещо тепер залишається тільки у її творах.

«От, наприклад, одна із моїх картин називається «Вхід у сад, якого нема». Тому що це зруйнована вілла на вул. Свєнціцького. Нема більше цієї решітки, цього саду і цієї вілли», — пояснює Дарія Зав’ялова.

Версія для друку          До списку статтей

Із джерела мудрості

«Люди себе обманюють. Зі злом треба боротися. Навіть якщо цілу Систему не зміниш. Треба мислити не в тому напрямі, що я не зміню Системи, а що зміни починаються з мене, з моїх учинків. Якби хтось самотужки міг викоренити хабарництво в цілій державі, то було б чудо. Звичайно, Систему не створила одна особа, Системи й не змінить одна особа. Систему можна змінити за умови, коли більшість скаже «ні» підкупу, тоді й Системи не буде».

Любомир ГУЗАР,

український релігійний діяч.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове