Архів
Вівторок,
17 вересня 2019 року

№ 73 (19720)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
Прем’єр пішов ва-банк

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ вийде 31 жовтня зі складу ЄС.

Докладніше...
Проблемний вузол відносин

ЧЕХІЯ. Президент Мілош Земан виступив проти незалежності Косова.

Докладніше...
Атака на нафтозавод

САУДІВСЬКА АРАВІЯ. На нафтопереробному заводі Saudi Aramco сталась масштабна пожежа.

Докладніше...
Права людини понад усе

ПОЛЬЩА. У Варшаві відкрилась щорічна нарада ОБСЄ з питань фундаментальних свобод людини.

Докладніше...
Просять британське громадянство

КИТАЙ. У Гонконгу вже 100 днів не вщухають протести.

Докладніше...
Нова конфедеративна держава?

РОСІЯ і БІЛОРУСЬ планують до 2022 року створити конфедеративну державу.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • У Верховній Раді

Перший «бунт на кораблі»

Марина ТІШКОВА.

У парламенті робота аж горить. Стрункими валками лягають на столи законодавчі ініціативи. Загалом за два завершальні дні минулого пленарного тижня розглянуто близько трьох десятків проектів законів та постанов, ухвалено п’ять законів.

ХОРОШІ новини для недисциплінованих «євробляхерів»: їм з ініціативи Президента на 90 днів відтермінували штрафи за нерозмитнення списаних за кордоном «коней». Невідомо тільки, чи скористаються вони наданим додатковим часом, щоб уладнати цю справу, чи й надалі їздитимуть нелегально і шантажуватимуть уже нову владу…

Наступний ухвалений закон теж стосується автодорожньої галузі. До Бюджетного кодексу внесено зміни, згідно з якими адміністративно-господарські штрафи за деякі порушення, котрі досі надходили до загального фонду держбюджету, спрямовуватимуться до Державного дорожнього фонду. Таким чином, на думку авторів законопроекту, з’являться додаткові кошти для відновлення наших побитих часом і тяжкою недолею доріг. До речі, після ухвалення цього закону глава парламенту Дмитро Разумков поставив на голосування пропозицію скоротити терміни підготовки документа до другого читання. Однак цього разу в Раді не знайшлося 226 або більше голосів для ухвалення такого рішення. Тобто вперше від початку сесії фракція «Слуга народу» не проголосувала «як треба». До цього Рада ухвалювала всі рішення, які ставилися на голосування.

Український кінематограф повинен отримати стабільне фінансування: гроші, передбачені на нього, внесено до захищених статей держбюджету. Цей закон працюватиме на базі змін до Податкового та Митного кодексів, ухвалених у минулому скликанні.

Загалом працювали депутати з ентузіазмом. Який, щоправда, ледь не призвів до курйозу. На розгляд надійшов проект змін до Закону «Про правонаступництво України», яким пропонувалося скасувати низку актів СРСР та УРСР. Серед них — і про передачу Криму Україні. На щастя, у профільному комітеті побачили цей «ляп» і вилучили, а потім у сесійній залі законопроект відхилили. Голоси «за» віддали 214 депутатів, із них від «Слуги народу» було 210. Експерти одразу відзначили цей другий за день «бунт на кораблі» під назвою «Монобільшість». А опозиція побажала «зеленим» колегам уважніше ставитися до законотворчої роботи і не квапитися, бо «більше і швидко» не завжди означає «краще».

У п’ятницю замість традиційної для минулих скликань «Години запитань до уряду» був звичайний робочий день. Втім, не зовсім звичайний — цього разу жертвою «слуг народу» стала Центральна виборча комісія. Нагадаємо, напередодні у парламент надійшло подання від В. Зеленського щодо дострокового її розпуску через «недостатню виваженість або навіть політичну упередженість», виявлену під час виборів (яка, однак, судячи з їхніх результатів, на пропрезидентську політсилу з наявністю кандидатів із кількома паспортами та з деякими іншими порушеннями явно не поширювалася). Незадоволеними роботою Центрвиборчкому виявились і фракції «ОПЗЖ» (котра тріумфально «в’їхала» в парламент з усіма своїми 44 членами), «Батьківщини», позафракційні, члени депутатської групи «За майбутнє». У єдиному пориві злились і «монокоаліція», і «співчуваючі», і одна з опозицій, та й прогнали ЦВК геть. Фракції «Євросолідарності» та «Голосу» натиснули червоні кнопки. Тепер стартує процес добору нового, достатньо «виваженого» і точно не «упередженого», складу Центрвиборчкому. За інформацією журналіста Т. Березовця, там може опинитися така «безстороння і професійна» членкиня, як одіозна колишня захисниця Януковича в суді під час Помаранчевої революції Олена Лукаш.

Нинішній тиждень депутати працюють у пленарному режимі.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Проект Держбюджету вже в роботі
Читати
«Відкриті списки» не відповідають Конституції
Читати
Влада змінюється, а МВФ стабільний
Читати
Фотограф, нянька, тамада...
Читати
I ми серед лідерів
Читати
Контролювати громадою
Читати
Отруїлися діти
Читати
Спроба очорнити українців
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове