Архів
Вівторок,
20 серпня 2019 року

№ 66 (19713)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Попросять із речами на вихід

НІМЕЧЧИНА активізувала депортацію біженців через часті поїздки останніх на батьківщину.

Докладніше...
«Острів не продається!»

ДАНІЯ. Президент США Дональд Трамп підтвердив зацікавленість у купівлі у країни острова Гренландія.

Докладніше...
Сутички на релігійному ґрунті

ІЗРАЇЛЬ. В Єрусалимі відбулися нові сутички між ізраїльською поліцією та мусульманами.

Докладніше...
Ультимативна вимога

ПІВНІЧНА КОРЕЯ заявила про неможливість поновлення переговорів із Південною Кореєю.

Докладніше...
Борговий політичний зашморг

БІЛОРУСЬ і ВЕНЕСУЕЛА — найбільші боржники РФ.

Докладніше...
Заворушення

ІНДІЯ. Влада позбавила автономії штат Джамму і Кашмір.

Докладніше...
Теракт на весіллі

АФГАНІСТАН. У Кабулі на весіллі стався теракт.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Повертаючись до надрукованого

Без жодної гарантії

Галина ВЕРНИГОРА.

Наша газета не раз писала про те, до яких сумних наслідків часом може призвести нелегальне працевлаштування — з отримуванням зарплати у конверті. Можливо, трагічні випадки, про які повідомило Управління держпраці в Кіровоградській області, стануть для когось приводом замислитись: а чи не варто змінити роботу?

НИНІШНЬОГО літа в цьому краї тяжко травмувалися двоє робітників, один із них — смертельно.

Перший випадок ставсь у Новомиргородському районі. В одному з тамтешніх населених пунктів працівники Інтернет-провайдера взялися монтувати кабельну лінію з високовольтної опори на дах приватного будинку. Робили вони це, як уже потім з’ясувалося, грубо порушивши «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів». Серед монтажників був 23-річний хлопець, який не так давно працевлаштувався в цю компанію. Під час монтажу він зазнав ураження електричним струмом і впав із даху будинку. З тяжкими травмами та обширними опіками його було доставлено в обласну лікарню.

Родина молодого чоловіка, яку спіткало таке горе, нині робить усе, щоб поставити його на ноги. За лікування доводиться платити грубі гроші. Рідні хлопця, вже, як кажуть, продали все до останньої свитки, а попереду ще довгі місяці лікування й реабілітації. Де ж узяти на це кошти? Ситуацію ускладнило те, що постраждалий працював без оформлення договору з працедавцем. Це означає, що він не отримає страхових виплат, передбачених державою для потерпілих на виробництві. Навіть лікарняних. Щоправда, схоже, що родина із працедавцем все ж якось «домовилась». Бо хлопець заперечує, що зазнав травм, працюючи на цій фірмі. Мовляв, приватним чином допомагав провести кабель.

Трагічніші наслідки мав випадок, що трапивсь у Добровеличківському районі. Там, як свідчать матеріали судової справи, «для виконання робіт зі зварювання ємності фізичною особою — підприємцем було допущено зварника без оформлення трудових відносин». Перед цим, знов же таки, порушивши правила безпеки, ємність не очистили від залишків легкозаймистих речовин. У процесі зварювання під дією високих температур вона вибухнула.

Від отриманих травм 56-річний зварник загинув на місці. Якби він був офіційно оформлений, то його родина мала б право претендувати на одержання страхових виплат у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві. В даному разі могло йтися про сто мінімальних зарплат — 417 тисяч 300 гривень…

На жаль, подібних історій по всій Україні — хоч греблю гати. Чи треба казати, що неоформ-лення трудових відносин позбавляє права вимагати від роботодавця належних умов та оплати праці? Що заробітна плата офіційно працевлаштованої людини, про яку щомісяця і в повному обсязі звітує роботодавець і з якої здійснюється сплата єдиного соціального внеску, забезпечує його повним соціальним захистом, гарантованим державою? Ще й період роботи зараховується в повному обсязі у стаж, який разом із розміром заробітної плати враховуватиметься при нарахуванні пенсійної виплати.

Власне, кожна людина робить свій вибір. Прикро, що він часто примусовий, мотивований процвітаючим у країні безробіттям. Але й від ментальності українського суспільства також багато що залежить. Наші люди досить лояльно ставляться до тіньового ринку праці, не замислюючись, що з ними або їхніми рідними може статися біда на роботі.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Почався з інциденту
Читати
Українська передвиборна карта
Читати
Умили руки
Читати
Навчатимуться державною
Читати
Розмитнення «євроблях» і нові штрафи
Читати
Стрілянина на кордоні
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове