Архів
П’ятниця,
16 серпня 2019 року

№ 65 (19712)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Так і називають — віниччя

ВЗАГАЛІ-ТО мова про нехворощ, але в народі цю рослину прозвали віниччям за те, що з неї виходять цупкі й легкі віники і мітли. Культура однорічна, росте пірамідальним кущем близько метра заввишки на невгіддях, купах гною. Розмножується насінням, яке висівають пізно восени або рано навесні з подальшим пересадженням на постійне місце. Рослина має доволі декоративний вигляд, тому годиться для створення живих загорож. Тим паче що до ґрунтів невибаглива, посухостійка. Восени, коли стебла стануть червоно-коричневими, їх зрізають секатором при землі, просушують на повітрі, вибивають насіння. Чотири-п’ять стеблин міцно зв’язують у віник, надаючи йому тим же секатором відповідної форми.

Версія для друку          До списку статтей

БАГАТО хто з господарів намагається зібрати власне насіння. Мотивують тим, що це надійно, мовляв, знаєш, які рослини виростуть і якого врожаю чекати. Проте заготовляти своє насіння доцільно тільки в тому разі, коли це не гібрид. Чому, пояснимо, а також нагадаємо правила збору насіння із сортів (а не гібридів) різних культур.

Ось-ось розпочнуться картопляні жнива. Як належить вчинити із викопаними бульбами, аби вони якомога довше лежали без втрат через хвороби? Лише скрупульозне дотримання умов трьох періодів зберігання забезпечить лежкість картоплі. Поговоримо про них, а також про облаштування ями для бульб, якщо не маєте погреба.

Абрикос треба обрізати влітку, стверджують останнім часом учені садівники. І конкретизують терміни відносно плодоношення. Варто дослухатись.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове