Архів
П’ятниця,
16 серпня 2019 року

№ 65 (19712)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Осіння редиска

ТОЙ, хто дуже любить редиску, може посіяти її у серпні.

Зазвичай цю культуру влітку не сіють. У спеку вона швидко викидає стрілку й починає цвісти. А ось у другій половині серпня, коли ночі стають прохолодні, вона розвивається «за правилами». У цей період ночі стають довшими, а дні стрімко зменшуються — це ті умови, яких потребує редиска.

Осінні дощі тільки на користь пізньому врожаю.

Шкідників культури в цю пору також майже нема.

Тож грядку після літнього збору врожаю звільняють від рослинних решток і вносять добрива. Приблизно в такій кількості: 2-3 кг перегною, по столовій ложці сірчанокислого калію та суперфосфату, чайна ложка сечовини і півсклянки просіяного попелу на квадратний метр грядки.

У перші 10 днів після висівання землю при поливах слід промочувати завглибшки до 8 см, а з початком формування коренеплодів — не менш ніж на 15 см. За сухої погоди поливати посіви необхідно щодня у вечірні години.

Якщо ж усе-таки з’явиться хрестоцвіта блішка, то рядки зі сходами доведеться посипати попелом. Ефект посилиться, коли до попелу додати меленого червоного перцю — на літрову банку його беруть чайну ложку.

Редиска осіннього збору добре зберігається в погребі до середини зими.

Версія для друку          До списку статтей

БАГАТО хто з господарів намагається зібрати власне насіння. Мотивують тим, що це надійно, мовляв, знаєш, які рослини виростуть і якого врожаю чекати. Проте заготовляти своє насіння доцільно тільки в тому разі, коли це не гібрид. Чому, пояснимо, а також нагадаємо правила збору насіння із сортів (а не гібридів) різних культур.

Ось-ось розпочнуться картопляні жнива. Як належить вчинити із викопаними бульбами, аби вони якомога довше лежали без втрат через хвороби? Лише скрупульозне дотримання умов трьох періодів зберігання забезпечить лежкість картоплі. Поговоримо про них, а також про облаштування ями для бульб, якщо не маєте погреба.

Абрикос треба обрізати влітку, стверджують останнім часом учені садівники. І конкретизують терміни відносно плодоношення. Варто дослухатись.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове