Архів
П’ятниця,
26 липня 2019 року

№ 59 (19706)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Пообіцяв Brexit восени

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Борис Джонсон офіційно став прем’єр-міністром.

Докладніше...
Підтвердив втручання

США. Втручання Росії в американські вибори 2016 року було широким і систематичним.

Докладніше...
Ядерний шантаж

ПІВНІЧНА КОРЕЯ здійснила запуск двох ракет малої дальності.

Докладніше...
Масштабні військові маневри

ЛИТВА і ЛАТВІЯ. На авіаційні бази цих країн уперше прибули найновітніші винищувачі ВПС США.

Докладніше...
Ляснув школяра — порушив закон

ФРАНЦІЯ. Парламент ухвалив закон «Про школу довіри», який забороняє фізично карати дітей.

Докладніше...
Підкинуть грошенят

МОЛДОВА. Після зміни влади в Кишиневі Євросоюз розморозив фінансову допомогу країні.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Обережно: шахраї

«Даруємо на картку гроші...»

Олена БЕГМА.

Національна поліція попереджає: в Україні активізувалися аферисти, які намагаються отримати доступ до персональної інформації клієнтів банків. Утрапите на їхній гачок — і залишитесь без грошей.

У ПСИХОЛОГІЧНОМУ плані розрахунок зловмисників майже безпрограшний. Вони добре знають, як народ любить «безкоштовний сир». То чому б не пообіцяти його довірливим громадянам? І спрацьовує! Аферу запущено з розмахом.

Зокрема, у шести областях чимало довірливих громадян уже позбулися своїх кревних гривень. Причому в дуже простий спосіб.

Людині телефонують і представляються співробітником соціологічної компанії такої-то. Дуже ввічливо повідомляється, що проводиться соціологічне опитування, приміром, споживчих уподобань населення. При цьому «соціолог» одразу наголошує, що його компанія дуже цінує час того, кого опитує. Тому, мовляв, у разі згоди дати відповіді на кілька запитань на знак подяки «за витрачені максимум дві-три хвилини» вони готові заплатити. Обіцяють зазвичай від 100 до 500 гривень.

Кого нині здивуєш соціологічними опитуваннями? Вони нині проводяться часто. А можливість за лічені хвилини так легко заробити гроші нерідко присипляє пильність людини. Тож, не запідозривши лихого, вона погоджується і починає відповідати на прості і зрозумілі «споживчі» запитання. Як-от: «Чи багато ви споживаєте м’яса і якому віддаєте перевагу?», «Яку ціну на взуття вважаєте для себе прийнятною і коли востаннє купували обновку?», «При виборі продукту що для вас важливіше: його ціна чи якість?» тощо.

Як тільки опитування закінчиться, у слухавці неодмінно чується:

— Дякуємо, що приділили нам час. Готові скинути вам на картку гроші. Кажіть, куди…

І як тільки довірлива жертва назве банк, номер своєї картки і своє ім’я, у неї протягом хвилини з рахунка зникають усі гроші.

За такою ж схемою аферисти діють і в соцмережах: пропонують людям за певною адресою в Інтернеті пройти опитування, в якому належить вибрати торгові марки одягу, взуття і харчів. За це обіцяють «гарантований виграш» до 10 тисяч гривень. Мовляв, комп’ютерна система сама визначить розмір вашої винагороди. Й так само, як тільки користувач мережі «клюне» — заповнить анкету, система ніби робить розрахунок винагороди й зрештою перенаправляє на сторінку оплати. На ній «клієнт» уводить дані своєї карти і тим самим дає доступ шахраям до грошей…

Жертв «соцопитувань» більшає, а вхопити на гарячому шахраїв поки що не можуть. Тож уберегти від неприємності можуть лише пильність і дотримання залізного правила безпеки: ніколи і нікому невідомому під жодним приводом не повідомляйте даних своєї банківської картки.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Iще трохи знизиться
Читати
Запаси — за планом
Читати
Квадратні метри дорожчають
Читати
Штрафами — по «зайцях»
Читати
Робота кипить
Читати
Віддають засуджених
Читати
Хочете «круті» — платіть
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове