ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Прем’єр-міністр Тереза Мей оголосила про свою відставку 7 червня.

ВЕНЕСУЕЛА. Президент Ніколас Мадуро заявив про намір провести дострокові парламентські вибори.

СИРІЯ. Війська Башара Асада застосували фосфорні бомби при обстрілі провінції Ідліб.

Секретна зброя вже напоготові?

ІРАН пригрозив потопити авіаносці США, якщо ті «здійснять свою першу помилку».

Стартували з перемоги

Футбол. Юнацька збірна України з футболу (гравці до 20 років) здобула першу перемогу на чемпіонаті світу-2019 в Польщі. У стартовому матчі «синьо-жовті» в Бельсько-Бяла обіграли своїх однолітків зі США — 2:1.

До перерви команди обмінялися голами: на 26-й хвилині зустрічі рахунок відкрив півзахисник київського «Динамо» Сергій Булеца, на 32-й паритет відновив Брендон Серванія. На початку другого тайму збірну України вивів уперед динамівський захисник Денис Попов (51), який забив м’яч ударом головою після розіграшу кутового.

В іншому поєдинку групи «D» футболісти Нігерії з рахунком 4:0 розгромили збірну Катару, з якою підопічні Олександра Петракова зустрінуться в другому турі. Заключний матч групового етапу збірна України проведе проти нігерійців 30 травня. Чемпіонат світу (U20) триватиме до 20 червня.

* * *

Прем’єр-ліга України. Сезон-2018-2019. Тридцять перший тур. «Шахтар» — ФК «Маріуполь» — 4:0, «Зоря» — ПФК «Олександрія» — 3:1, «Десна» — ФК «Арсенал-Київ» — 1:0, «Ворскла» — «Чорноморець» — 1:2, «Карпати» — «Олімпік» — 3:3, «Динамо» — ФК «Львів» — 2:1.

Турнірне становище: перша шістка — «Шахтар» — 80 очок, «Динамо» — 69, ПФК «Олександрія» — 49, «Зоря» — 43, ФК «Маріуполь» — 40, ФК «Львів» — 34; друга шістка — «Ворскла», «Десна» — по 41 очку, «Олімпік» — 33, «Карпати» — 30, «Чорноморець» — 28, «Арсенал-Київ» — 26.

Веслування. Збірна України завоювала три медалі на першому в сезоні етапі Кубка світу з веслування на байдарках і каное в Познані (Польща). Так, Анастасія Четверикова і Людмила Лузан посіли перше і третє місця в каное-одиночці на 500 метрів. Бронзові призери Олімпійських ігор-2016 на каное-двійці Дмитро Янчук і Тарас Міщук стали третіми на дистанції 500 метрів. Другий етап Кубка світу відбудеться з 31 травня по 2 червня в Дуйсбурзі (Німеччина).