Архів
П’ятниця,
24 травня 2019 року

№ 41 (19688)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Свої гумати і мікроорганізми

ЩОБ не затрачатися на дорогі гумати і мікроорганізми, слід навесні або на початку літа накосити трави і наповнити великий поліетиленовий мішок. Він має бути щільним та цілим. Зав’язаний мішок залишають на сонці. За літо трава перетвориться на чорне рідке місиво з величезною кількістю живих організмів та гуматів.

Добриво слід розбавляти в 10 разів і використовувати для поливів насаджень, після чого обов’язково розпушити ґрунт.

Живе добриво можна злити в ємності й зберігати в погребі для використання при обробітку ґрунту весною.

Версія для друку          До списку статтей

ДЕХТО з городників нехтує цим агрозаходом. Мовляв, аби бур’яни були вчасно виполоті, а без підгортання можна й обійтись. Доведемо, що це велика помилка. Хоча б один приклад: пройшла сильна злива, з-під рослин вимило землю. Якщо не підгорнути, скажімо, кукурудзу, насінники, вони просто виляжуть. Але необхідність прийому не тільки в цьому. Про всі позитивні наслідки підгортання для різних культур — в одному з матеріалів.

Чи не першим на грядці відростають кущики бораго. Листя на вигляд жорстке, а тільки-но зірвеш його, як поширюється приємний запах свіжого огірка. Покладеш кілька подрібнених листочків в овочевий салат — свіжість і аромат гарантовані. Та й корисна ця трава, яку по-іншому називають ще бурачник. Агротехніка проста, поселіть ще й таку культуру на своїй ділянці.

Що є запорукою високого врожаю томатів? Потужна коренева система. А як домогтися, щоб вона стала такою? Крім прийомів, про які йдеться на цій сторінці, є ще вельми ефективний — виростити з двох кущів «сіамських близнюків»...

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове