Архів
П’ятниця,
19 квітня 2019 року

№ 31 (19678)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Розсада після «крутого піке»

КОЛИ розсаду розпікірують із посівних ящиків до парників чи окремих більших горщиків, на рослинах жовтіє листя. Таке може повторитися за певних погодних умов і після переселення розсади на постійне місце.

Це відбувається через порушення роботи кореневої системи внаслідок її травмування або охолодження. І обох причин уникнути практично неможливо.

Хоч як обережно ми намагаємося виймати рослину з ґрунту, тоненькі корінчики все одно обриваються. Та й сама суть пікірування полягає у прищипуванні вертикального корінця, аби стимулювати відростання якомога більшої кількості бокових коренів.

Друга причина — температурні умови. До цього розсада росла на підвіконні у хаті чи теплій кухні. Відтак рослини опиняються у більш природних умовах — холодному парнику. Хоча рекомендоване загартування на свіжому повітрі відбулося, та все ж ґрунт не охолоджувався до нічних температур.

Тож пожовтіння листя, а згодом синюватий його відтінок — явище неминуче. І особливо тривожитись не варт — щойно рослини вкореняться і відростуть додаткові корені, зелене забарвлення листя відновиться.

Пересадивши розсаду до парника, слід потурбуватися про баланс вологи і азоту, що неабияк позначається на подальшому плодоношенні. Зазвичай у парнику створюється надлишок вологи в повітрі. Якщо при цьому грядки будуть погано удобрені азотом, то в першій половині вегетації відбудеться розростання і пожовтіння листя, а в другій — розтріскування плодів. А коли за високої вологості повітря полив недостатній, а в ґрунті не вистачає легкодоступного для рослин кальцію, то на верхівковому листі дається взнаки хлороз, а на плодах розвивається вершинна гниль. За надмірного зволоження ґрунту листя так само починає жовтіти.

Набувають рослини жовтого кольору і за нестачі мікроелементів — міді, сірки, марганцю, заліза. Тому важливо забезпечувати їх збалансованим підживленням і не допускати зараження розсади інфекційними хворобами. Щойно стебла та листя почнуть відростати, розсаду слід підживити розчином коров’яку (1:20), гноївкою (1:10) чи настоєм кропиви з чистотілом (1:10). До будь-якого органічного розчину варто додавати настій попелу — по одному літру на відро. Зазвичай органічне підживлення містить і всі необхідні мікроелементи.

Версія для друку          До списку статтей

РАНІШЕ цей овоч називали синеньким. Тепер, утім, з’явились уже й біленькі, й рожеві. Мова, звісно, про баклажан. І хоч його навчились вирощувати повсюди, високий урожай можна одержати, лише дотримуючись певних правил. От і «пройдемося» по агротехніці, аби було що покласти на початку осені в банку. І завважимо, що цю культуру вирощувати легше, ніж перець. Навіть якщо у вас ділянка із важким глинистим ґрунтом, сильна коренева система баклажана допоможе рослині встояти і живити її потрібними елементами.

В іншому матеріалі «агітуватимемо» за широке застосування на городі й у саду борної кислоти. Дивуєтеся? Не варто, адже це надзвичайно цінне мікродобриво. Особливо хороший ефект використання бору на картоплі, томатах, кормових, цукрових буряках, полуниці, а також грушах, яблунях. Розповімо про схеми обробки різних культур.

На півдні великі й смачні кавуни та дині одержують і безрозсадним способом, але в північних районах і в центрі досягти цього важко. Тож хто хоче мати гарний баштан, доцільно почати із розсади.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове