Архів
П’ятниця,
15 березня 2019 року

№ 21 (19668)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Оце так апетит!

КОМАХОЇДНІ птахи — ластівки, стрижі, шпаки, синиці, трясогуски, мухоловки, дрозди, горобці, дятли та інші пернаті в пору вигодовування молодого покоління виловлюють величезну кількість дорослих комах та личинок. За день одна особина здатна знищити стільки комах, скільки важить сама.

Для масових видів птахів доступні личинки, гусениці, лялечки. Менше вловимі дорослі комахи, що літають: метелики, мухи, перетинчастокрилі. Комахи, що живуть у ґрунті, можуть стати поживою для граків, шпаків, ворон, галок, чайок під час оранки, перекопування чи розпушування ґрунту. При цьому чисельність шкідників, що перебувають у верхньому шарі ґрунту, часто зменшується на 90%.

На дорослих вовчків (капустянок), а також їх же у стадії личинок старшого віку успішно полюють граки, галки, шпаки. Пара граків приносить пташенятам за день від 20 до 70 дротяників, що є личинками жуків-коваликів.

Попелиці стають здобиччю небагатьох видів пернатих. У їх числі — трясогуски. Вони живляться попелицями протягом усього літа і можуть істотно зменшити кількість шкідників. Привабливими для граків, галок, сірих ворон, горобців улітку є гусениці капустяного білана і капустяної совки. Малі граченята з одного гнізда за день з’їдають близько 35 гусениць совки, шпаченята — близько 400, горобенята — до 120 гусениць.

Для помітного зменшення чисельності шкідників на присабній ділянці площею 0,1 га достатньо двох пар комахоїдних птахів — шпаків, мухоловок, синиць.

Проте трапляються сезони, коли значне місце в раціоні деяких видів птахів займає рослинний корм. Наприклад, граки, шпаки, дрозди-горобинники, горобці можуть завдати суттєвої шкоди плодовим і баштанним культурам.

Версія для друку          До списку статтей

ОКРІМ того, що ми надрукували нещодавно посівний календар, подамо ще розлогий матеріал «Що та коли сіяти». В ньому зазначимо найоптимальніші строки сівби всіх найпопулярніших городніх культур, коротко охарактеризуємо їх стосовно морозостійкості, вимог до тепла, стійкості проти спеки. З такою посівною «програмою» вам буде легше орієнтуватися, насіння яких культур розпочинати готувати до посіву та виходити в поле.

І в наступному випуску продовжимо давати відповідь на деякі ваші листи. Зокрема, К. І. Лисун із Сумщини попросила розповісти про агротехніку цибулі ріпчастої, щоб її не уразив грибок, оскільки торік вся цибуля у жінки була з чорнотою, як вона її не просушувала. Тож розглянемо особливості догляду за культурою та захисту від хвороб і шкідників.

Мабуть, нема людини, яка не любила б шовковиці. Певно, з нею пов’язані в багатьох спогади дитинства: чорний від ягід рот, замурзаний одяг і, як-то кажуть, щастя повні штани... Читач М. А. Примаков із Кривого Рогу хоче дізнатися, чим відзначається, як він пише, гібрид польської селекції Шеллі. Сорт справді особливий, проте не польський, а рідний, із Полтавщини. Читайте й дізнавайтеся, чим же він гарний.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове