Архів
П’ятниця,
15 березня 2019 року

№ 21 (19668)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Залізний купорос на захисті саду

Михайло Олександрович ПРИМАКОВ із Кривого Рогу запитав, чим і як проводити найпершу весняну обробку плодових дерев і кущів.

ПЕРЕДУСІМ доцільно вдатися до обробки садка залізним купоросом. Це безпечніше від широко застосовуваного мідного купоросу. Обприскувати стовбури яблунь і груш слід до появи листя, використовуючи 5-7-відсотковий розчин залізного купоросу (500-700 г на відро води). У старих садках необхідна повторна обробка восени після листопаду або ж навесні наступного року до набубнявіння бруньок.

Якщо дерева оброблені ретельно, то на них зникнуть мох і лишайники. Кора ж при цьому омолоджується. Це стає запорукою гарного приросту та плодоношення. Листя влітку набуває темно-зеленого забарвлення, стає крупнішим за розмірами. Плоди також помітно збільшуються.

Нагадаємо, що, використовуючи залізний купорос, до нього не додають вапно, як, приміром, до мідного купоросу.

Окрім того, залізний купорос рекомендується застосовувати в боротьбі з листоблішками, або, як їх ще називають, яблуневою (грушевою) медяницею — шкідником, що висмоктує сік із бруньок, вкриваючи їхню поверхню солодкуватою медвяною росою. Яйця цього шкідника зимують на пагонах (у яблуневої листоблішки) і у шпаринах кори (у грушевої). Щоб не обпалити листя, обприскування слід проводити по голих гілках, тобто до набубнявіння бруньок. Після обробки залізним купоросом гине близько 50% зимуючих яєць. А якщо після виходу з яєць личинок шкідника провести обприскування інсектицидними препаратами проти сисних і шкідників-листогризів чи навіть настоєм тютюну, то листоблішки можна позбутися зовсім. Настій тютюнового пилу або махорки готується так: 40 г тютюну заливається 1 л води і настоюється дві доби. Перед обприскуванням проти дрібних комах-листогризів проціджений настій необхідно розвести вдвічі і додати до нього розчинене господарське мило (для прилипання).

Версія для друку          До списку статтей

ОКРІМ того, що ми надрукували нещодавно посівний календар, подамо ще розлогий матеріал «Що та коли сіяти». В ньому зазначимо найоптимальніші строки сівби всіх найпопулярніших городніх культур, коротко охарактеризуємо їх стосовно морозостійкості, вимог до тепла, стійкості проти спеки. З такою посівною «програмою» вам буде легше орієнтуватися, насіння яких культур розпочинати готувати до посіву та виходити в поле.

І в наступному випуску продовжимо давати відповідь на деякі ваші листи. Зокрема, К. І. Лисун із Сумщини попросила розповісти про агротехніку цибулі ріпчастої, щоб її не уразив грибок, оскільки торік вся цибуля у жінки була з чорнотою, як вона її не просушувала. Тож розглянемо особливості догляду за культурою та захисту від хвороб і шкідників.

Мабуть, нема людини, яка не любила б шовковиці. Певно, з нею пов’язані в багатьох спогади дитинства: чорний від ягід рот, замурзаний одяг і, як-то кажуть, щастя повні штани... Читач М. А. Примаков із Кривого Рогу хоче дізнатися, чим відзначається, як він пише, гібрид польської селекції Шеллі. Сорт справді особливий, проте не польський, а рідний, із Полтавщини. Читайте й дізнавайтеся, чим же він гарний.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове