Архів
П’ятниця,
15 березня 2019 року

№ 21 (19668)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Позбутися грибка

ПРИ вирощуванні розсади овочевих культур у приміщенні досить часто на поверхні ґрунту з’являється пліснява. Цю інфекцію спричиняють наявні в ґрунтосуміші гриби. Вони досить стійкі й мають здатність жити і розмножуватися навіть тоді, коли чимало мікроорганізмів, що конкурують з ними, гинуть. Тому в ґрунті, навіть обробленому високими температурами, з’являється пліснява.

Насамперед пліснява починає рости на поверхні надміру поживної землесуміші. Отже, висновок: «жирний» ґрунт не потрібен рослинам на початку розвитку.

Накриваючи розсадні ящики плівкою чи склом, потім слід піклуватися про регулярне провітрювання ємностей. Також не можна перезволожувати посіви.

Підсушування землі на деякий час призупиняє процес розповсюдження плісняви, однак після наступного поливу її розмноження відновлюється.

Часто наявність плісняви свідчить про підвищену кислотність ґрунту, а це шкідливо для сіянців. Зазвичай кислу реакцію мають ґрунтосуміші, виготовлені на основі торфу. Ситуацію поліпшують, додавши попіл. Можна приготувати настій — на 10 л води беруть 100-150 г просіяного попелу. Позбуваються плісняви також, поливаючи посіви розчином харчової соди: половина чайної ложки на 1 л води.

Після поливання цим розчином поверхню слід присипати тонким шаром промитого, прожареного й охолодженого піску або товченого деревного вугілля.

Щоразу після поливу необхідно розпушувати землю.

Рекомендовані заходи допоможуть позбутися плісняви на ґрунті, але вони не захистять розсаду від іншої небезпечної інфекції — чорної ніжки. Більшість вважає, що панацеєю від неї є марганцівка. Проте практика свідчить, що вона лише знезаражує ґрунт, зменшуючи кількість шкідливих бактерій і грибів, але не лікує хворобу. Тому для профілактики і лікування грибкових хвороб потрібно використовувати фунгіциди. У житлових приміщеннях дозволено застосовувати тільки біологічні препарати: фітоспорин, триходермін, мікосан (за інструкцією).

Версія для друку          До списку статтей

ОКРІМ того, що ми надрукували нещодавно посівний календар, подамо ще розлогий матеріал «Що та коли сіяти». В ньому зазначимо найоптимальніші строки сівби всіх найпопулярніших городніх культур, коротко охарактеризуємо їх стосовно морозостійкості, вимог до тепла, стійкості проти спеки. З такою посівною «програмою» вам буде легше орієнтуватися, насіння яких культур розпочинати готувати до посіву та виходити в поле.

І в наступному випуску продовжимо давати відповідь на деякі ваші листи. Зокрема, К. І. Лисун із Сумщини попросила розповісти про агротехніку цибулі ріпчастої, щоб її не уразив грибок, оскільки торік вся цибуля у жінки була з чорнотою, як вона її не просушувала. Тож розглянемо особливості догляду за культурою та захисту від хвороб і шкідників.

Мабуть, нема людини, яка не любила б шовковиці. Певно, з нею пов’язані в багатьох спогади дитинства: чорний від ягід рот, замурзаний одяг і, як-то кажуть, щастя повні штани... Читач М. А. Примаков із Кривого Рогу хоче дізнатися, чим відзначається, як він пише, гібрид польської селекції Шеллі. Сорт справді особливий, проте не польський, а рідний, із Полтавщини. Читайте й дізнавайтеся, чим же він гарний.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове