Архів
Вівторок,
12 лютого 2019 року

№ 12 (19659)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька

Вербиченька

Cторінку підготувала Устина ГРЕЧАНЮК.


Версія для друку          До списку статтей
  • Свекруха — невістка

Аби дітям добре було

Василь СНІЦАРЕНКО.

Житомирська область.

Не так давно у нашому дворі з’явилася нова мешканка — невисока жінка пенсійного віку. Завжди охайна, з привітною усмішкою до всіх… Вона часто прогулюється двором, сидить на лавочці. Завжди одна. Сусіди казали, що поселилася тут після обміну своєї колишньої квартири.

ЯКОСЬ вона підсіла до мене, коли я надумав перепочити після прогулянки. Розговорилися, і Катерина Іванівна (так звали мою нову знайому) розповіла історію свого життя.

Вона рано овдовіла, багато працювала, щоб вивести двох своїх синів у люди. Діти виросли здорові, гарні, працьовиті. Одного дня старший син Павло привів додому дівчину, свою наречену. Після весілля сказав, що житиме у дружини. Вона була з іншого міста, де мала батька похилого віку. «Я і раділа, і одночасно тривожилася, — згадувала Катерина Іванівна. — Раділа, що син створив сім’ю, а смуток навівав його переїзд, син був мені надійним помічником у всьому, турбувався про мене так, як і не кожна дочка зможе. І ось тепер його не буде поруч… Помітивши мою тривогу, молодший Петро заспокоював: не переживайте, мамо, я приведу вам таку невістку, що дбатиме про вас, як про рідну матір. Невдовзі у нашій трикімнатній квартирі й справді з’явилася молода господиня. Ще у перший тиждень нашого спільного життя вона заявила: квартиру потрібно розміняти, бо зі свекрухою жити їй не хочеться…»

Це засмутило Катерину Іванівну, але заради щастя молодих не опиралася, та й що могла вдіяти? Тепер живе одна. І сумно, і одиноко буває. «Ні з ким і словом перемовитися, лягаю спати, поруч кладу ліки і ставлю воду — допомогти нікому, якщо серце прихопить…»

Зате справжня радість у неї, коли приїжджає Павло із дружиною та онукою. Невістка називає її мамою, в усьому прагне догодити. Але гості бувають нечасто, у кожного робота, свої турботи й обов’язки. «Я не хочу скаржитися їм на свою одиноку старість, не хочу, щоб вони переживали за мене, хоча син і заводив мову про переїзд, але квартира у них невелика, навіщо їм зайвий клопіт зі мною. Та й Петра не хочу залишити. Не складається у нього з дружиною, ні в чому не може їй догодити, хоча й не ледар і не п’яниця. Навіть народження дитини не поліпшило їхніх стосунків. Невістка нечасто дозволяє синові провідувати мене з онуком. Якщо на якесь свято й зберемося разом, обов’язково викине якогось коника: то скаржиться, що її не люблять, то в неї нема гарних речей, то ще щось придумає… Виллє на мене відро своїх образ за моїм же святковим столом і зникне надовго, не дозволяючи сину бачити мене. Він уже не раз був готовий подати на розлучення, хоча йому дуже шкода дитини. Дружина ж на розлучення не згодна, за це ще й погрожує йому страшною помстою. Дуже за нього переживаю. Однак не втрачаю надії, що молодша невістка подорослішає, зрозуміє нарешті, що ми з сином для неї робимо все, що можемо. Я не серджуся на неї, прощаю усі образи на свою адресу, бо дуже хочу, щоб у них у сім’ї все налагодилося, щоб здоровим і щасливим зростав мій онучок…»

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове