Архів
Вівторок,
5 лютого 2019 року

№ 10 (19657)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Тепер останнє слово за ЄС

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Тереза Мей вирушить до Брюсселя, щоб спробувати підписати з ЄС нову угоду про Brexit.

Докладніше...
Що задумав президент?

ФРАНЦІЯ. Глава держави таємно готується до проведення всенародного референдуму.

Докладніше...
Боротьба за владу

ВЕНЕСУЕЛА. Армія починає переходити на бік опозиції.

Докладніше...
Знижено пенсійний вік

ІТАЛІЯ. В країні знизили пенсійний вік для населення.

Докладніше...
Коаліційний компроміс

ЛІВАН. Сформовано новий кабінет міністрів.

Докладніше...
Парканізація Близького Сходу

ІЗРАЇЛЬ зводить стіну навколо сектору Гази.

Докладніше...
Відповідальність — навпіл

ЄВРОСОЮЗ. Віднині батьків-чоловіків урівняно у правах із жінками на відпустку у зв’язку з батьківством.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Запитання — відповідь

Визнання спадщини відумерлою

«Після смерті сестри майже півроку тому я став єдиним спадкоємцем її майна. Але поїхати на Волинь, щоб оформити спадщину, поки що не маю змоги. Нещодавно зателефонувала сестрина сусідка і повідомила, що голова їхньої сільради каже, що, коли я не з’явлюся найближчим часом, сестрине майно буде визнане відумерлим і стане власністю громади. Що це означає, і чи є дії сільради правомірними?»

Валерій КАПУСТЯК.

смт Печеніги Харківської області.

 

НІ, ДІЇ сільради неправомірні. Заяву про визнання спадщини відумерлою (безнащадною) орган місцевого самоврядування має подати після закінчення одного року з моменту відкриття спадку. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого особа була оголошена померлою.

Ст. 1277-ма Цивільного кодексу України передбачає, що спадщина визначається відумерлою у разі:

відсутності спадкоємців за заповітом і за законом;

усунення всіх спадкоємців від права на спадкування;

неприйняття ними спадщини;

відмови ними від спадщини.

Спадщина визнається відумерлою виключно судом за заявою органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Спадщина, що визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Територіальна громада, яка стала власницею такої спадщини, зобов’язана задовольнити вимоги всіх кредиторів спадкодавця, які були заявлені.

Перед тим як звернутися до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою, орган місцевого самоврядування має переконатися в тому, що у померлого немає спадкоємців, які могли б претендувати на спадщину. Тобто переконатися в тому, що спадкоємці взагалі відсутні, або всі вони відмовилися від спадщини, або ніхто з них не прийняв спадщину, чи всі вони були усунені від спадкування. А також переконатися в тому, що у спадкодавця немає спадкоємців, які постійно мешкали з ним на момент смерті, оскільки останні вважаються такими, що прийняли спадок, якщо протягом 6 місяців з моменту відкриття спадку вони не заявили про відмову від нього. Суд ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою, якщо заявник (орган місцевого самоврядування) доведе відсутність спадкоємців у померлого.

Але й це рішення не є остаточним. Приміром, якщо з’явиться спадкоємець, що пропустив термін для прийняття спадку з поважної причини, і суд вирішить достатніми підстави для призначення йому додаткового терміну, такий спадкоємець зможе вимагати передати йому майно, яке визнали відумерлим і яке перейшло територіальній громаді. Якщо майно збереглося, його слід передати такому спадкоємцю, якщо майно продали, йому має бути виплачена грошова компенсація.

Підготувала

Лариса Пилипенко.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Набрали — то треба віддавати
Читати
Пільговий термін минає
Читати
Можливі збитки
Читати
Дороге «задоволення»
Читати
Виборча інструкція
Читати
Втрачаємо мільярди
Читати
Агролокомотив — у Європу
Читати
Маємо хороших фахівців
Читати
Годують сім’ї
Читати
Податки надійшли
Читати
Отруїлися діти
Читати






— А у вас є телевізор без політиків?

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове