Архів
Вівторок,
22 січня 2019 року

№ 6 (19653)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Проти «закону про рабство»

УГОРЩИНА. У Будапешті знову проходять антиурядові демонстрації.

Докладніше...
«Розлучення» по-англійськи

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Вчора у парламенті Тереза Мей представила альтернативний план виходу країни з ЄС.

Докладніше...
Удар у відповідь

ІЗРАЇЛЬ завдав авіаудару по іранських об’єктах у Сирії. Є загиблі.

Докладніше...
Поки що лише плани

США. Білий дім вивчає варіанти удару по Ірану.

Докладніше...
Міжпартійний владний компроміс

У ШВЕЦІЇ після чотирьох місяців політичної кризи парламент обрав прем’єр-міністра.

Докладніше...
Усім націям нація

КИТАЙ. Торік населення країни зросло до 1,395 мільярда осіб.

Докладніше...
Був найстарішим чоловіком

ЯПОНІЯ. Визнаний найстарішим представником чоловічої статі на Землі японець помер у віці 113 років.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Запитання — відповідь

Реєстрація місця проживання малолітньої дитини

Ліна ПАСЬКО.

«Я зі своїм 6-річним сином зареєстровані в селі, де проживають мої батьки. Але так склалися обставини, що насправді ми живемо у місті, в родича. Чи можу я зареєструвати
справжнє місце проживання сина (у родича), залишаючись зареєстрованою окремо — у районі?» — запитує Лідія Ж. із Первомайського району Харківської області.

ВІДПОВІДНО до статті 160-ї Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Якщо ж із певних причин батьки не знайшли порозуміння з приводу того, з ким проживатиме малолітня дитина (тобто особа, яка не досягла 14 років), — спір між ними може вирішитися органом опіки та піклування чи судом. У такому разі до уваги береться чимало суттєвих — участь у вихованні, ставлення кожного з батьків до дитини, а також її вік, стан здоров’я і прихильність до матері й батька тощо.

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, опікуна чи місцезнаходження навчального закладу або закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає, — про це йдеться у ч. 4-й ст. 29-ї Цивільного кодексу України.

Якщо ж місце проживання батьків зареєстроване за різними адресами, то місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування) — про що йдеться у п. 18-му Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабміну від 2 березня 2016 року.

Тобто дитина, яка не досягла десяти років, може бути зареєстрована тільки з батьками чи з одним із них, і аж ніяк не окремо, наприклад, у бабусь, дідусів, тіток чи інших осіб.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Боротьба триває
Читати
Наше молоко популярне
Читати
Відкривають кордони
Читати
Подорожувати зі своїм
Читати
Шийте гамани
Читати
«Попередники» напрацювали
Читати
Скільки коштує наш газ
Читати
Чекають заробітчан
Читати
I у Литві влаштовуються
Читати
В лоно новоствореної церкви
Читати
Знову смерть у горах
Читати






При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове