ФРАНЦІЯ. Президент закликав громадян брати активну участь у національних дебатах.

ЄГИПЕТ. Надзвичайний стан у країні продовжено ще на три місяці.

Протест за протестом

У СЕРБІЇ не вщухають протести проти президента Олександра Вучича.

Є чим похвалитись

Шахи. Український гросмейстер Володимир Онищук здобув переконливу перемогу на шаховому міжнародному турнірі з рапіду «Згадуючи Пауля Кереса», який завершився в Таллінні (Естонія). Онищук набрав 10,5 очка з 11 можливих, випередивши на півтора очка свого співвітчизника Олександра Моїсеєнка і на два — естонця Андрія Шишкова.

Загалом у турнірі взяли участь 122 гравці, з них 12 гросмейстерів. Відзначимо, що Пауль Керес вважається одним із найсильніших шахістів світу 1930-1960 років. Він увійшов до списку «100 видатних естонців XX століття» і був визнаний найкращим спортсменом Естонії у XX столітті. Керес — перший за історію шахіст, якого зобразили на банкнотах (5 естонських крон).

Теніс. Українка Дарина Лопатецька виборола чемпіонський титул на турнірі Міжнародної тенісної федерації (ITF) «World Tennis Tour» у Гонконгу. У фіналі наша спортсменка перемогла представницю Китаю Ма Шуюе — 6:4, 6:3.

Лопатецька виграла дванадцятий матч поспіль на кортах у Гонконгу: минулого тижня Дарина також стала чемпіонкою. Нагадаємо, що 2018-го українка завоювала перемогу на двох турнірах ITF «Pro Circuit» — в Антальї (Туреччина) та в угорському місті Байя.

Легка атлетика. У Києві відбувся традиційний турнір «Різдвяні старти», в якому взяли участь багато відомих українських легкоатлетів. Відразу шестеро спортсменів виконали нормативи зимового чемпіонату Європи. Так, Юлія Левченко у стрибках у висоту подолала планку на висоті 196 см. У бігу на 60 метрів із бар’єрами Ганна Плотицина показала результат 8,09 секунди, а Ганна Чубковцова — 8,17 секунди. Яна Качур в бігу на 60 метрів фінішувала з результатом 7,36 секунди, Сергій Смелик пробіг аналогічну дистанцію за 6,74 секунди, а Василь Макух — за 6,78 секунди. Ольга Саладуха в потрійному стрибку показала результат 14 метрів 07 сантиметрів.

Чемпіонат Європи-2019 в приміщенні триватиме в Глазго з 1 по 3 березня.