Архів
П’ятниця,
21 грудня 2018 року

№ 98 (19645)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Міграційний пакт ООН

ООН. Генеральна асамблея ухвалила Пакт щодо біженців.

Докладніше...
Проблемне розлучення

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Лондон мобілізує 3,5 тисячі солдатів у разі виникнення заворушень у процесі виходу країни з ЄС.

Докладніше...
Кажуть, що перемогли терористів

США готуються до виведення військ із Сирії.

Докладніше...
Протестують педагоги

ПОЛЬЩА. Працівники освіти розпочали загальнонаціональну акцію протесту.

Докладніше...
Мілітаризаційні амбіції

КОСОВО розпочало процес створення власної армії, Белград і НАТО проти.

Докладніше...
Таке ось перемир’я

ЄМЕН. У Ходейді прогриміли вибухи першого ж дня після встановлення перемир’я.

Докладніше...
«Сині жилети» теж невдоволені

ФРАНЦІЯ. Після протестів «жовтих жилетів» поліція «вибила» підвищення зарплати.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Поради до часу

Потрібно знати міру

Микола ЮРЧИШИН.

Ще є час, аби підготуватися до новорічних свят, точніше, до святкового столу, щоб страва та напої були і смачними, і легкими. А також не спричиняли неприємних відчуттів, таких, як «здуття», «важка» голова й тим більше — загострення чи запалення шлунка, кишківнику, жовчного міхура та підшлункової залози.

— ЦЬОГО допоможе уникнути дотримання простих правил, — розповідає дієтолог Київської міської клінічної лікарні №1 Раїса Андріївна Задорожна. — У передноворічний день, за 30 хвилин до споживання їжі, не зайве буде випити склянку теплої води, аби запобігти застою жовчі в жовчному міхурі. Новорічної ночі варто віддати перевагу овочам: їх першими накладати в тарілку. Саме овочі створюють «подушку», яка не дає зайвому жиру потрапити в жирове депо людського організму. Звичка приходити на свято голодним зіграє злий жарт. У передчутті лакомин люди нехтують прийомами їжі, а потім не можуть встояти перед спокусою і змітають з новорічного столу все, до чого дотягнеться рука. Щоб уникнути переїдання під час гулянь, потрібно вдень перед застіллям дотримуватися простого меню. На сніданок з’їсти житній хлібець, варене яйце. Обід — легкий салат, заправлений нежирним соусом, і куряча грудка. Вечеря з овочів, бутерброда з чорного хліба зі скибочкою сиру та яблука вгамує відчуття голоду.

Потрібно налаштуватися на те, що свято насамперед дарує радість спілкування з рідними, а не можливість добре поїсти. У жодному разі не намагайтеся цілий день або й напередодні голодувати, щоб за столом скуштувати все.

Після стартової страви дієтолог радить зробити перерву — мозок дістане сигнал про ситість від шлунка лише через 15 хвилин після прийому їжі. Потім переходьте до основного частування, але відмовтеся від смаженого м’яса, споживання якого негативно позначиться на організмі. Спробуйте запекти філе птиці у фользі і надати йому неповторного смаку приправами і екзотичними соусами. Якщо зробите ставку не на кількість страв, а на їхню якість, застілля лише виграє.

На десерт найкраще подати фрукти — вишні, сливи, смородину, порічки, інші ягоди, цієї пори, звісно, в замороженому вигляді. Вони стимулюватимуть діяльність шлунково-кишкового тракту, тому можливе переїдання завдасть меншої шкоди. Якщо хтось обожнює солодке, краще замінити шоколадні цукерки сухофруктами: вони такі ж смачні, а користі від них більше.

Щоб не переїсти, потрібно запам’ятати прості правила. Покладіть на тарілку все, що хочете покуштувати, але лише по ложці. Клопоти господині не пропадуть дарма, а ви не пропустите жодної страви. Кожна скибочка висококалорійного продукту повинна супроводжуватися великою кількістю овочевого гарніру в пропорції 1:2. Тоді поживність їжі вдасться знизити.

Необхідно стежити за вживанням напоїв. Солодкі соки і газована вода містять багато калорій, тому краще надавати перевагу чаю чи мінеральній воді без газу.

За словами дієтолога, після новорічної ночі корисно посидіти на дієті, обмеживши себе курячим філе, будь-якими овочами, крім картоплі та бобових. Пити більше води, щоб вивести з організму рештки алкоголю, але не вживати кави. Її підбадьорливий ефект буде недовгим. Заздалегідь потрібно запастися мінеральною водою. Зелений чай, несолодкий компот із сухофруктів теж дадуть змогу швидше повернути нормальне самопочуття.

Відчувши, що неприємні симптоми відступили, не варто засиджуватися в хаті. Підіть на пішу прогулянку з сім’єю, друзями.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Оприлюднено умови
Читати
Тепер дві
Читати
Продовжено «заморозку»
Читати
Перепланування — на власний розсуд
Читати
Кір убиває
Читати
«Подвійна» пенсія скасовується
Читати
До червня доставлятимуть
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове