Архів
Вівторок,
27 листопада 2018 року

№ 91 (19638)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник

Соняшник № 744

Наш куточок для синів і дочок

Куточок підготувала Олена КОЩЕНКО. Малювали Олексій КОХАН і Анатолій ВАСИЛЕНКО.


Версія для друку          До списку статтей
  • Відповідає «Соняшник»

Яке море стародавні римляни називали просто «Наше море»?

Так вони казали на Середземне, яке утворилось у результаті природного катаклізму близько п’яти мільйонів років тому і вважається колискою сучасної цивілізації. На його берегах створювались і руйнувалися незліченні імперії, і жодне інше море, напевно, не бачило такої кількості морських битв, як Середземне. На дні цього моря лежать останки багатьох тисяч кораблів. Підрахувати точну їхню кількість досі не вдається, адже чимало з них ще просто не знайдені.

Сьогодні Середземне море омиває більшу кількість країн, ніж будь-яке інше, — аж 22, і є надзвичайно популярною туристичною зоною.

Ось іще кілька цікавих фактів. Площа Середземного моря більша за площу таких країн, як Велика Британія або Алжир. Максимальна глибина його вражає — понад 5100 метрів. Висота хвиль тут може перевищувати 8 метрів. У деяких частинах Середземного моря, наприклад, у Мессинській протоці, нерідкі міражі. Воно багате на підводну флору і фауну. Самих тільки риб тут налічується близько 550 видів. Приблизно 2% усіх видів живих істот, що мешкають у Середземному морі, потрапили в нього з Червоного моря після прокладення Суецького каналу…

Версія для друку          До списку статтей
  • Криптограма

Добери ключі

Цифри треба замінити буквами, щоб утворилися слова, які складуть прислів’я. Певній цифрі відповідає певна буква. Слова-підказки — нижче.

 

Ребус

 

Загадки

На полі народився, на заводі варився, на столі розчинився.

* * *

Полем бродить, зерно молотить, жне, косить, а хліба не просить.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове