Архів
Вівторок,
20 листопада 2018 року

№ 89 (19636)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
«Паливні» протести

ФРАНЦІЯ. Країною прокотилися масові протести проти підвищення цін на пальне.

Докладніше...
Проблемна ядерна угода

ІРАН сподівається, що Європа збереже ядерну угоду попри вихід із неї США.

Докладніше...
Прийом біженців по-новому

ІТАЛІЯ. Сенат підтримав антиміграційний закон.

Докладніше...
Політичне «газове питання»

ПОЛЬЩА остаточно погодила і підписала довгостроковий контракт на постачання газу зі США.

Докладніше...
Розлучення відтерміновується

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Процес виходу країни зі складу ЄС може затягнутися ще на два роки.

Докладніше...
Фуего прокинувся

У ГВАТЕМАЛІ оголосили евакуацію через потужне виверження вулкана Фуего.

Докладніше...
Версія для друку          На головну

Агроперспектива

Різноманіття — це добре

ЦЬОГО року в Херсоні родина декана агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету Івана Мринського зібрала щедрий врожай хурми. Науковець певен, що місцеві аграрії можуть сміливо займатися вирощуванням цієї культури. Дерево хурми не боїться морозів, шкідників, майже не хворіє. За словами Івана Мринського, плоди, вирощені в умовах півдня України, за смаковими властивостями можуть успішно конкурувати з привезеними із-за кордону. Однак, наголошує учений, щоб виростити дерево, яке буде регулярно і щедро плодоносити, необхідно дуже ретельно підібрати посадковий матеріал. Також хурма потребує дбайливого догляду, зокрема, у початковий період росту її потрібно багато поливати.

Окрім хурми, на Херсонщині розширюється виробництво ще однієї не типової, як для нашого сільського господарства, культури. Фермер Олег Демченко біля селища Любимівка в Каховському районі вирощує крокуси. Саме завершується збирання врожаю тичинок цих квітів. Після сушіння вони «перетворюються» на популярну в світі спецію — шафран. Торік херсонський аграрій з 2 га зібрав близько 5 кг сировини. Він розширив плантацію до 4 га, тож врожай очікується більший.

Частина зібраного йде за кордон, на решту є попит в Україні. За цибулинами крокусу для його розведення в Любимівку приїжджають аграрії з Одеської, Київської, Вінницької та Хмельницької областей.

Устина ГРЕЧАНЮК.

 

По морепродукти до... Жмеринки

НЕЩОДАВНО на базі колишньої жмеринської фабрики хутра, що стояла пусткою понад десять років, відкрилося нове підприємство, де працюють понад три десятки містян. На приведення будівлі до ладу пішло два роки, адже від колишнього виробництва залишилися хіба що стіни. Тепер у відремонтованих і переоснащених цехах, де робота повністю автоматизована, вирощуватимуть не пухнастих тварин, чиє хутро іде на теплі шуби модницям із високим статком, а морепродукти — королівські креветки. Їх розводитимуть у велетенських акваріумах на трьох поверхах фабрики.

Першу партію малька — а це понад 180 тисяч штук — уже запустили в резервуари з теплою (33-34 градуси) водою. Такий температурний режим необхідно підтримувати постійно. Поки що ракоподібних важко побачити — креветки майже прозорі. Але через півроку дбайливого вирощування вони сягнуть 12 сантиметрів і матимуть цілком «товарний» вигляд.

Мальок королівських креветок наразі плекають лише на одному з трьох поверхів — робота тільки розпочалася. На повну силу підприємство з виробництва цього незвичного продукту запрацює вже через півроку. Власники планують постачати королівські креветки не тільки на український ринок, а й до Європи.

Чи приживеться «морський» бізнес у Жмеринці, покаже час.

Олена ГОРБУНЬ.

Вінницька область.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Безальтернативно соціальна
Читати
Погрожують перекрити
Читати
Каста обраних
Читати
Пом’якшили, щоб не замерзали
Читати
Газ на-гора
Читати
Штрафують «гонщиків»
Читати
Стережіться: вогонь
Читати
Не вважають за необхідне
Читати
У нас сидіти краще
Читати

— Буду комунальні платіжки розносити. В такому костюмі все ж веселіше.

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове