Архів
Вівторок,
20 листопада 2018 року

№ 89 (19636)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
«Паливні» протести

ФРАНЦІЯ. Країною прокотилися масові протести проти підвищення цін на пальне.

Докладніше...
Проблемна ядерна угода

ІРАН сподівається, що Європа збереже ядерну угоду попри вихід із неї США.

Докладніше...
Прийом біженців по-новому

ІТАЛІЯ. Сенат підтримав антиміграційний закон.

Докладніше...
Політичне «газове питання»

ПОЛЬЩА остаточно погодила і підписала довгостроковий контракт на постачання газу зі США.

Докладніше...
Розлучення відтерміновується

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Процес виходу країни зі складу ЄС може затягнутися ще на два роки.

Докладніше...
Фуего прокинувся

У ГВАТЕМАЛІ оголосили евакуацію через потужне виверження вулкана Фуего.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Соціологія

Як там, за лінією розмежування?

Михайло СЕРДЮК.

У рамках підготовки доповіді щодо сценаріїв реінтеграції Донбасу «Український інститут майбутнього» провів дослідження, результати якого дають змогу оцінити думки місцевих жителів, які проживають на тимчасово не підконтрольних нам територіях Донецької і Луганської областей, щодо Росії, України, війни, її причин і можливостей завершення.

ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ відповідного опитування було залучено вісім фокус-груп. Вони досліджували думку як респондентів-містян, так і селян у шести населених пунктах: у Донецьку, Луганську, двох селах на Луганщині та двох — на Донеччині. При цьому автори звіту зауважили, що скористалися «послугами соціологів, які працювали до бойових дій на цих територіях», і з якими вдалося встановити контакт та домовитись про проведення досліджень на території ОРДЛО.

Репрезентуючи аналітичний звіт, експерт «УІМ» Ігор Тишкевич зазначив: «Якщо говорити про оцінку якості життя, то вона порівняно з 2013-м роком впала просто колосально. При цьому дуже цікава особливість, що люди мають ще й коротку пам’ять. Вони схильні шукати позитив і порівнювати ситуацію з 2014-2015 роками та казати: «Так, у нас стало краще, бо не стріляють». При цьому, додав фахівець, опитані респонденти скаржаться на відсутність ринку праці та відтік молоді на заробітки до Росії.

«Дуже цікаво окреслено те, що потрібно їм для нормального існування. Тут не політичне питання, не гуманітарне — а дохід і робочі місця... Щодо фінансових очікувань, то і в Луганській, і Донецькій областях вони не такі великі. Коли людей попросили назвати, «скільки вистачатиме для домогосподарства», вони говорили про 25-40 тисяч російських рублів, тобто 500-600 доларів США. Межа — тисяча доларів на сім’ю», — поінформував Тишкевич.

Експерти пояснюють це, зокрема, тим, що в середньому працюючі жителі ОРДЛО отримують зарплати на рівні 2-3 тисяч гривень (причому рівень зарплат з 2014-го впав у чотири-п’ять разів).

У звіті зазначається, що респонденти нарікали на продовження бойових дій, невизнання так званих «республік» та руйнування родин через те, що частина їхніх членів виїхала в Росію або Україну.

Серед головних негативних змін опитувані називали неможливість вільного пересування, зростання рівня безробіття, брак варіантів підробітку, неможливість повноцінно проводити відпустку та оздоровлення, відсутність адекватної банківської системи, змоги взяти кредит, втрату заощаджень, стан резервації, складність перетинання лінії розмежування, відсутність залізничного сполучення з Україною та Росією тощо.

На запитання, хто саме винен у конфлікті на Донбасі, більшість назвала В. Януковича, якого звинувачують у «зраді та боягузтві». Серед винних також — геополітичні процеси, США, Україна (частіше мали на увазі представників влади — Порошенка, Турчинова, Яценюка), ЄС, а саме Німеччина та Франція, Росія (частіше мали на увазі російську владу, яка протистоїть США) та олігархи України, яких спонукали зовнішні сили.

«Респонденти виказували свої побоювання щодо можливих репресій, якщо буде заведений миротворчий контингент, і побоюються, що їх можуть запроторити у «фільтраційні табори». Зазначають, що вони ніколи не зможуть жити у складі України, доки в ній пануватиме «бандерівська» влада та поширюватиметься націоналістична ідея, яка зовсім їм чужа та неприйнятна», — йдеться у звіті.

Як кажуть, коментарі зайві.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Безальтернативно соціальна
Читати
Погрожують перекрити
Читати
Каста обраних
Читати
Пом’якшили, щоб не замерзали
Читати
Газ на-гора
Читати
Штрафують «гонщиків»
Читати
Стережіться: вогонь
Читати
Не вважають за необхідне
Читати
У нас сидіти краще
Читати





— Буду комунальні платіжки розносити. В такому костюмі все ж веселіше.

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове