Архів
П’ятниця,
26 жовтня 2018 року

№ 82 (19629)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Розлучення вже невідворотне

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Спростовано інформацію про підготовку повторного референдуму щодо Brexit.

Докладніше...
Просто «помилилися»

САУДІВСЬКА АРАВІЯ визнала, що журналіста Джамаля Хашоґджі було вбито в її консульстві у Стамбулі.

Докладніше...
Національні збори під загрозою розпуску

ВІРМЕНІЯ. Парламент не обрав прем’єр-міністра.

Докладніше...
Спільні маневри

БІЛОРУСЬ і РОСІЯ почали підготовку військових навчань «Щит Союзу-2019».

Докладніше...
Все ще небезпечно

ЄГИПЕТ. Парламент продовжив режим надзвичайного стану ще на три місяці.

Докладніше...
Посилки-вибухівки

США розслідують розсилку поштою бомб лідерам Демократичної партії.

Докладніше...
Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Я народився 1956 року. У грудні 2006-го вийшов на військову пенсію за станом здоров’я, маючи 26 років і 5 місяців вислуги та 33 роки вислуги по пільгах і отримавши статус інваліда війни ІІ групи. Розмір пенсії становив 90 відсотків грошового утримання за останні два роки.

У січні 2014-го працевлаштувався на посаду держслужбовця, на якій зараз і працюю. На сьогодні заробітна плата у мене значно вища, ніж та, з якої звільнився на пенсію. Чи маю я право на призначення мені пенсії державного службовця і при цьому продовжувати працювати на держслужбі? У разі якщо я не маю права працювати далі, скільки відсотків нинішнього заробітку становитиме моя пенсія, враховуючи статус інваліда ІІ групи?»

Олексій ДАРОВАНИЙ.

смт Комишуваха

Оріхівського району

Запорізької області.

 

Із 01.05.2016 р. набув чинності Закон України від 10.12.2015 №889-VІІІ «Про державну службу» (далі Закон 889), яким передбачено, що, згідно зі статтею 90-ю, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058).

Розділом ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону 889 передбачено право на призначення пенсії відповідно до статті 37-ї Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі —Закон 3723), зокрема:

— державним службовцям, які на день набуття чинності Закону 889-го (01.05.2016 р.) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25-ю Закону 3723-го та актами Кабінету міністрів України (пункт 10);

— особам, які на день набуття чинності Закону 889-го мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25-ю Закону 3723-го та актами Кабінету міністрів України (пункт 12).

Оскільки періоди військової служби не зараховуються до стажу, який дає право на призначення пенсії згідно з пунктами 10, 12 Закону 889, і ви не маєте стажу роботи (10 чи 20 років) на відповідній посаді державного службовця на 01.05.2016 р., підстав для переведення вас на пенсію відповідно до Закону 889 немає.

Водночас інформуємо, що в разі доцільності вам може бути призначено пенсію за віком (або за інвалідністю) відповідно до Закону 1058.

Для обчислення пенсії враховується зарплата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажання пенсіонера та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами або якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000-го становить менш як 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується зарплата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000-го незалежно від перерв.

Страховий стаж і зарплата (дохід) за період військової служби враховуються для обчислення пенсії на підставі довідок про періоди служби та нараховані суми грошового забезпечення.

Щодо необхідності звільнитися з держслужби повідомляємо, що працювати чи звільнятися з роботи, визначаєте лише ви. Виплата пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам з інвалідністю внаслідок війни в період роботи, зокрема на держслужбі, здійснюється в пов-ному розмірі.

 

«2010-го мені було призначено пенсію за вислугу років, але через два дні я відмовилася від її отримання та пішла працювати за медичною спеціальністю. Наступного року досягаю пенсійного віку. Чи призначать мені грошову допомогу?»

Людмила Скоробагатько.

с. Скоробагатьки

Лохвицького району

Полтавської області.

 

ПРАВО на отримання грошової допомоги мають ті особи, яким, зокрема, до виходу на пенсію за віком не призначалась пенсія. Оскільки ви скористались правом виходу на пенсію за вислугу років, яка призначається довічно, але в період роботи на посаді, яка дає право на призначення такого виду пенсії, вона не виплачується, підстав для отримання грошової допомоги немає.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
«Бляхерам» радять не радіти
Читати
Черговий стрибок цін
Читати
«Лікар» прописав
Читати
Завищували на місцях
Читати
Можуть повертатися додому
Читати
Розікрали гроші
Читати
Скільки виділили субсидіантам
Читати
Де не платять заробленого
Читати
Підприємці, готуйтеся
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове