Архів
Вівторок,
14 серпня 2018 року

№ 62 (19609)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
Вимагають відставки уряду

РУМУНІЯ. Бухарест та низку інших великих міст охопили антиурядові протести.

Докладніше...
Нова бюджетна політика

НІМЕЧЧИНА скликає бюджетний саміт ЄС.

Докладніше...
Ще крок назустріч

ПІВНІЧНА і ПІВДЕННА КОРЕЇ анонсували новий двосторонній саміт лідерів країн.

Докладніше...
Нарешті поділили Каспій

КАЗАХСТАН. У місті Актау відбувся знаковий саміт країн «каспійської п’ятірки».

Докладніше...
Ліра у вільному падінні

ТУРЕЧЧИНА. Різко обвалилась національна валюта.

Докладніше...
Проблемний Іран

США закликали Велику Британію вийти з ядерної угоди з Іраном.

Докладніше...
Не продихнути

ЗАХІДНА ЄВРОПА. Спека на континенті може побити 40-річний температурний рекорд.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Тернопільщина

Дощі наробили шкоди

Зенон МИХЛИК.

ЧАСТІ липневі дощі не лише призупинили жнива, а й завдали хліборобам значних збитків. Зливи прибили до землі й обмолотили горох, який практично вже втрачено. Почасти уражена сажкою пшениця, подекуди у колоссі проросло зерно.

Коли ж нарешті розпогодилося, роботи у полі знову пожвавилися. Зажевріла надія на добрий хлібозбір, адже врожайність ранніх зернових — майже 51 центнер із гектара (на два відсотки більша від торішньої). Минулого тижня жнива в краї перетнули свій екватор, намолочено майже 600 тисяч тонн збіжжя.

Смакує Європі

ОСНОВНИЙ напрям діяльності сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Щедрий край», що в Кременецькому районі, — вирощування полуниці (майже сім га) та малини різних сортів (50 га). Селяни налагодили їх переробку, однак потужності ще недостатні — ягід збирають набагато більше. Отож без власної морозильної камери не обійтись. У кооперативі сподіваються, що придбати її допоможе інвестор.

Тим часом полуниці зі «Щедрого краю» вже торують собі шлях до європейських споживачів. Зокрема, кооператив має домовленості щодо їх збуту в Польщі та Франції, тому розширює плантації.

Децентралізація триває

ПІДГОРОДНЕНСЬКА територіальна громада, до якої увійшли п’ять сіл Тернопільського району, стала 45-ю ОТГ у регіоні від початку децентралізації.

Основним стимулом об’єднання є значні кошти, що надходять до місцевих бюджетів і безпосередньо скеровуються на розвиток громад. Якщо 2014-го власні доходи усіх рівнів бюджетів не перевищували 900 млн грн, то цього року очікують 3,8 млрд грн. Зрозуміло, з’являється можливість розв’язувати багато нагальних питань, зокрема розвивати соціальну інфраструктуру населених пунктів.

Робота шукає працівника

ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ обласної служби зайнятості, цього року понад п’ять тисяч місцевих роботодавців мали потребу в працівниках, пропонувалося майже 26 тисяч вакансій.

Серед робітничих професій найбільший попит на водіїв, трактористів, будівельників, швачок. Відчутний кадровий голод і на бухгалтерів, менеджерів, економістів, медичних сестер, лікарів.

На початок серпня порівняно з відповідним періодом минулого року кількість безробітних в краї зменшилася на 6,9% і становила 8047 осіб. Серед них половина — жінки, третина — молодь віком до 35 років.

Пішла у засвіти

НА ХУТОРІ Вигода, що у Борщівському районі, з почестями похоронили 95-річну Марію Демків — колишню зв’язкову УПА. Зовсім юною вона приєдналася до українського повстанського руху. Потрапивши у засідку, стрибнула в майже 20-метрову криницю, бо, як сама згадувала, боялася, що не зможе витерпіти тортур. Проте емдебісти витягли її з колодязя напівживою. Далі були Сибір, табори, поселення.

Доживала віку Марія Демків самотою: чоловік і діти давно пішли за межу. Трималася гідно, ні про що не шкодувала, нічого не просила. Казала, що душа її спокійна: вона нікого не зрадила. Провели вірну доньку України в останню путь односельці, воїни АТО, тернопільські активісти, краєзнавці, представники влади. Над домовиною схилився червоно-чорний прапор: колись на такому у глибокому підпіллі юна Марія присягала до останнього подиху боротися за волю України.

Повернуться жертви войовничого атеїзму     

РЕСТАВРАЦІЯ Бучацької ратуші майже на завершальному етапі. Ця пам’ятка архітектури XVIII століття, зокрема, славилася унікальними роботами всесвітньо відомого скульптора Іоана Георга Пінзеля. Більшість із них, на жаль, не пощадила епоха сумнозвісного войовничого атеїзму. Проте незабаром ратушу увінчають їх копії.

Днями таке рішення прийняли на спільному засіданні містобудівної та художньої рад при облдержадміністрації. Скульптури виготовлятимуть зі штучного каменю, фарбуватимуть під колір оздоблення фасадів архітектурної пам’ятки. Розраховують, що фінансуватиме проект грант Євросоюзу.

До печери — з комфортом

РОЗТАШОВАНА на околиці села Більче-Золоте Борщівського району печера Вертеба — єдина в Україні, де є музей трипільської культури. Експонати автентичні, віднайдені при розкопках на місці. Отож охочих побачити це диво, помандрувати підземеллям що не рік то більшає. Проте дістатися печери зручно тільки за доброї погоди…

А втім, невдовзі ця проблема буде вирішена. Під’їзну дорогу шляховики відремонтують іще цього року. Також облаштують стоянки для транспорту, місця для відпочинку туристів. Зробити це планують здебільш коштом Державного фонду регіонального розвитку.

Пильні

ТРОЄ тернопільських хлопчаків, гуляючи неподалік новозбудованої багатоповерхівки, виявили предмет, схожий на зброю. Про свою знахідку негайно повідомили правоохоронців. З’ясувалося, що це був магазин до бойового автомата.

Днями школярів Артема Локая, Сергія Масюка та Володимира Терлецького запросили до Головного управління Нацполіції в області й вручили офіційні подяки за їхній свідомий учинок.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Домогтися справедливості
Читати
Потрапили на «бюджет»
Читати
Сало — дешевше
Читати
Визначилися з медиками
Читати
Яблука — вигідний товар
Читати
Скалічені війною
Читати
«Кошик» незаконний
Читати
Удар по рибній галузі
Читати
Обережно: спека
Читати





— Геть народ збіднів. Вже десятого типа не можемо пограбувати, всі без грошей.

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове