Архів
Вівторок,
14 серпня 2018 року

№ 62 (19609)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
Вимагають відставки уряду

РУМУНІЯ. Бухарест та низку інших великих міст охопили антиурядові протести.

Докладніше...
Нова бюджетна політика

НІМЕЧЧИНА скликає бюджетний саміт ЄС.

Докладніше...
Ще крок назустріч

ПІВНІЧНА і ПІВДЕННА КОРЕЇ анонсували новий двосторонній саміт лідерів країн.

Докладніше...
Нарешті поділили Каспій

КАЗАХСТАН. У місті Актау відбувся знаковий саміт країн «каспійської п’ятірки».

Докладніше...
Ліра у вільному падінні

ТУРЕЧЧИНА. Різко обвалилась національна валюта.

Докладніше...
Проблемний Іран

США закликали Велику Британію вийти з ядерної угоди з Іраном.

Докладніше...
Не продихнути

ЗАХІДНА ЄВРОПА. Спека на континенті може побити 40-річний температурний рекорд.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Актуально

Не залишатися осторонь

Маргарита СИТНИК.

П’яні за кермом — чи не найбільша загроза на дорогах. За даними Нацполіції, тільки у першому півріччі нинішнього року з їхньої вини сталося понад дві тисячі аварій, 349 із яких — з потерпілими. Дістали травми 446 осіб, 49 загинуло. Аби цю вакханалію припинити, потрібно, крім законодавчих важелів та жорсткого контролю правоохоронців, ще дещо: суспільна пильність.

АНТОН та Олексій три роки тому пережили смерть товариша. Кажуть, їхав на машині й зупинився на узбіччі поговорити по телефону. За мить у його авто на всій швидкості влетіло інше. Загинув на місці. Винуватець аварії — молодий водій, який, добряче напідпитку, разом із приятелями повертався з нічного клубу. Всі вони вціліли. Після похорону друзі померлого, глибоко шоковані втратою, вирішили поїхати до якогось із «веселих» закладів, щоб подивитися, скільки відвідувачів нетверезими сідають за кермо. Вони були вражені: так робив чи не кожен другий! Не витримавши, товариші зателефонували до поліції.

Того вечора начебто особиста справа переросла в спільний проект активістів та патрульної поліції під назвою «Пітбуль», який сьогодні діє у кількох містах, зокрема у Києві, Кропивницькому, Львові, Рівному, Житомирі...

Суть ініціативи полягає в такому: щовихідних небайдужа молодь чергує під нічними клубами і повідомляє правоохоронців про тих, хто сів за кермо напідпитку. Активісти розповідають, що, звісно, не всі «клубисти» вважають за потрібне, хильнувши, показувати «вищий пілотаж» на дорозі. Частина людей, очевидно відповідальних (а може, просто не мають авто), замовляє таксі. Заможні прибувають з особистими водіями. Але зухвальців доста, особливо на дорогих легковиках. Вочевидь, зазвичай молодим їх власникам хочеться показати, які вони «круті».

Члени руху «Пітбуль» працюють в основному за схемою «побачили — повідомили поліцію». Кажуть: спочатку підходили і просили людей не випробовувати долю за кермом, але це не діє.

— Коли вони починають пити, їм уже все байдуже, — пояснює один з учасників проекту Антон.

Активісти обов’язково чергують з автомобілем (до речі, за весь час діяльності спалили вже три машини). Помічають людей напідпитку, які сідають за кермо, набирають телефон патрульних і повідомляють адресу й номерні знаки. Горе-водій рушає, «пітбульці» за ним. Поліція виїжджає, зупиняє машину (часто з погонею), активісти виступають понятими. За весь час співпраці з патрульними складено вже 2500 протоколів.

Проте, на жаль, довести справу до кінця (тобто покарати порушника з усією суворістю закону) не вдається. Провини патрульних у цьому нема — зазвичай вони свої обов’язки виконують як треба (забирають посвідчення водія на місці й видають тимчасове). Штрафи, пояснюють члени руху, мало кого лякають. Повернути права, виявляться, теж не проблема. «Рішаються» питання на наступних етапах, а до суду, який вирішує, позбавити прав чи ні, діло доходить рідко.

— У нас був випадок, що одну й ту ж людину ловили тричі. Ми вкотре бачили, як вона сідає п’яна за кермо, викликали поліцію, патрульні фіксували стан алкогольного сп’яніння, складали протокол. І тричі ця людина потім з насмішкою показувала нам посвідчення водія. Тобто права забрали, а особа їх повертає за кілька днів, бо має зв’язки, — навів приклад неподобства Антон.

Хоча, як бачимо, великий суспільний резонанс уже створено, рух шириться. І його ідея, крім, звісно, викорінення «алкозаїздів», полягає, за словами активістів, ще й у такому: переконати людей, що коли бачать будь-яке порушення, слід не боятися дзвонити 102 — взаємодія з поліцією надзвичайно важлива, це норма для всіх розвинених країн. Власне, завдяки цьому там вдалося налагодити порядок у більшості сфер суспільного життя.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Домогтися справедливості
Читати
Потрапили на «бюджет»
Читати
Сало — дешевше
Читати
Визначилися з медиками
Читати
Яблука — вигідний товар
Читати
Скалічені війною
Читати
«Кошик» незаконний
Читати
Удар по рибній галузі
Читати
Обережно: спека
Читати





— Геть народ збіднів. Вже десятого типа не можемо пограбувати, всі без грошей.

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове