Архів
Вівторок,
14 серпня 2018 року

№ 62 (19609)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
Вимагають відставки уряду

РУМУНІЯ. Бухарест та низку інших великих міст охопили антиурядові протести.

Докладніше...
Нова бюджетна політика

НІМЕЧЧИНА скликає бюджетний саміт ЄС.

Докладніше...
Ще крок назустріч

ПІВНІЧНА і ПІВДЕННА КОРЕЇ анонсували новий двосторонній саміт лідерів країн.

Докладніше...
Нарешті поділили Каспій

КАЗАХСТАН. У місті Актау відбувся знаковий саміт країн «каспійської п’ятірки».

Докладніше...
Ліра у вільному падінні

ТУРЕЧЧИНА. Різко обвалилась національна валюта.

Докладніше...
Проблемний Іран

США закликали Велику Британію вийти з ядерної угоди з Іраном.

Докладніше...
Не продихнути

ЗАХІДНА ЄВРОПА. Спека на континенті може побити 40-річний температурний рекорд.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • З приводу

Вибірковий інтерес

Віталій НАЗАРЕНКО.

Чернігівська область.

Нещодавно в стінах Чернігівської райдержадміністрації відбулося засідання тимчасової комісії із розв’язання проблеми заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших виплат. Особливу увагу було приділено Смолинському торфозаводу філії ДП «Чернігівторф».

ПІД ЧАС обговорення питань виникла гаряча суперечка. Заступник голови Чернігівської районної державної адміністрації Анатолій Кругол назвав спроби допомогти смолинським торф’яникам такими, що «суперечать здоровому глузду». Мова про таке. В найтяжчий для підприємства момент руку допомоги простягнув голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, попросивши керівників сільських рад перерахувати гроші за торфобрикети авансом. Ось це пан Кругол і намагався розцінити як нецільове використання коштів.

Такі слова обурили торф’яників. Голова первинної профспілки ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов сказав, що висловлювання чиновника районного рівня в бік голів сільських рад він вважає залякуванням.

— Річ у тому, що в тяжкий час, коли не було грошей навіть заплатити за світло, ми дістали підтримку від голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча, який, зваживши на наше становище, попросив сільські ради про допомогу, — пояснив А. Страхов. — Якщо у діях голови ОДА чиновник районного рівня вбачає відсутність здорового глузду, то це питання рівня компетентності останнього.

Профспілкового лідера обурює насамперед те, що замість того аби підтримати державне підприємство, чиновник, якого трудівники утримують, сплачуючи податки, робить усе, аби втопити його.

— Виникають сумніви, чи потрібні нам такі держслужбовці, як Анатолій Кругол… — каже Андрій Страхов. — І взагалі, яким боком Чернігівська РДА до Смолина, що належить до Гончарівської об’єднаної територіальної громади, сплачує в її бюджет податки, утримує соціальне житло і дістає підтримку від керівництва ОТГ? Чому в чиновника не виникало питань щодо заборгованості, коли завод окупували рейдери і всі роки працівники боролися без підтримки районної влади, а подеколи і всупереч їй?

Профспілковий лідер просить правоохоронні органи звернути увагу на стан проведення тендерів із державних закупівель, оголошених райдержадміністрацією. Адже останніми роками представники місцевих виробників торфобрикету ДП «Чернігівторф» програють фірмам-прокладкам. Це, на думку А. Страхова, мало б зацікавити людей, що за посадами стоять на сторожі закону. Тим паче що простежити «ланцюжок» буде неважко, адже сьогодні відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Чернігівської РДА проводить закупівлі торфобрикету на 800 тисяч гривень.

— На жаль, ні Смолинський, ні Ірванцівський торфозаводи не є юридичними особами і не можуть брати участь у тендерах, — каже Андрій Страхов. — Натомість незрозумілим чином виграють фірми-прокладки, які продають наш брикет за значно завищеними цінами. Гадаю, Анатолій Кругол мав би бути першим, хто зацікавлений в економії бюджетних коштів. Натомість у заступника голови РДА виникають питання щодо кількості наших працівників. Мовляв, на заводі завжди нараховувалося 50-60 чоловік, а нині — близько 90. У кращі часи їх було 175! Звісно, багатьом недругам хотілося б, аби люди тікали з підприємства, тому й дивуються, що штат розширюється.

За словами Андрія Страхова, без допомоги з боку району завод запрацював, пішов брикет, гаситься заборгованість. Проте райдержадміністрації, як завжди, до реальних потреб людей і держави діла немає…

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Домогтися справедливості
Читати
Потрапили на «бюджет»
Читати
Сало — дешевше
Читати
Визначилися з медиками
Читати
Яблука — вигідний товар
Читати
Скалічені війною
Читати
«Кошик» незаконний
Читати
Удар по рибній галузі
Читати
Обережно: спека
Читати





— Геть народ збіднів. Вже десятого типа не можемо пограбувати, всі без грошей.

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове