Архів
П’ятниця,
27 липня 2018 року

№ 57 (19604)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Наполягли на своєму

ПОЛЬЩА. Сенат без поправок ухвалив пакет змін до законів про судову систему.

Докладніше...
У чий бік політичний реверанс?

МОЛДОВА. Влада проводить діалог з Ізраїлем щодо перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалима.

Докладніше...
Міграційна відлига

ТУРЕЧЧИНА скасувала заборону виїзду за кордон для понад 155 тисяч своїх громадян.

Докладніше...
На двох стільцях

ВІРМЕНІЯ не прагнутиме вступити в НАТО.

Докладніше...
Серія кривавих терактів

СИРІЯ. Бойовики «Ісламської держави» вбили 215 людей на підконтрольній уряду території.

Докладніше...
Болівар утратив п’ять нулів

ВЕНЕСУЕЛА. Президент Ніколас Мадуро анонсував деномінацію національної валюти.

Докладніше...
Відпочинок став пеклом

ГРЕЦІЯ. Смертоносна лісова пожежа фактично знищила прибережне місто Маті.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Зелена аптека «Сільських вістей»

Півники німецькі

Олександр КУРДЮК,

 кандидат біологічних наук.

СИРОВИНОЮ для використання цієї рослини є кореневища, котрі восени викопують, видаляють бокове коріння, кору та надземну частину. Все миють і сушать. Квітку часто називають фіалковий корінь, півники садові.

Бронхіт і кашель. В термосі дві столові ложки сировини залити 1,5 склянки окропу, настояти шість годин. Процідити і приймати по півсклянки тричі на день.

Гепатит. Відварити на слабкому вогні протягом п’яти хвилин столову ложку насіння півників у склянці окропу. Настояти дві години, процідити. Пити по 70-100 мл тричі на день через годину після їди.

Горло та запалення ясен. Свіже кореневище подрібнити блендером чи вручну, залити аптечним спиртом чи міцною горілкою в пропорції 1:1, настояти в затемненому місці протягом двох тижнів. До склянки теплої води додати 35-40 крапель настоянки і полоскати ротову порожнину та горло.

Закрепи. Свіжий корінь пропустити через м’ясорубку, змішати з двома частинами меду і вживати зранку по столовій ложці, запиваючи водою. За необхідності додати ложку звечора.

Нервове виснаження. У термосі чайну ложку кореневища залити двома склянками окропу. Настояти, процідити і приймати по півсклянки три-чотири рази на день.

Нирки, водянка і набряки. Звечора дві столові ложки подрібненого кореневища залити 300 мл окропу, зранку процідити і пити по столовій ложці три-чотири рази протягом дня.

Туберкульоз. Відварити на слабкому вогні столову ложку кореневища в склянці окропу протягом 6-7 хвилин, охолодити і настояти впродовж години, процідити і вживати по столовій ложці тричі на день.

Шкіра. Шкірні захворювання, рани і пухлини обробляти теплим настоєм двох столових ложок подрібненого кореневища в склянці окропу або прикладати на півгодини змочені серветки. З цією ж метою використовують відвар за вищезгаданим методом приготування. Або змочити і прикласти компрес із настоянки кореневища на спирту за вищевказаною методикою. Ця настоянка ефективна для лікування п’яткової шпори. Для цього потрібно закріпити компрес на ніч. Мозолі та загрубіння шкіри знімають компресами із пропареного листя, котре прикладають до ноги на 2-3 години.

Шпори. Вимите і подрібнене кореневище залити аптечним спиртом чи міцним алкоголем у рівних частинах. Настояти в затемненому місці протягом двох тижнів, процідити. Змочити компрес чи марлеву пов’язку і закріпити на ніч на нозі з допомогою поліетиленового пакета чи плівки. Зранку змити компрес і змастити місце вазеліном чи дитячим кремом.

Застереження. Перед уживанням перевірити на індивідуальне перенесення препаратів із півників німецьких. Не рекомендується дітям до 12 років, вагітним і тим, хто годує груддю, у разі виразки шлунка і високого рівня згортання крові.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Затримують виплати
Читати
Шантаж таки спрацював?
Читати
Стережись автомобіля
Читати
«Ти нам потрібен...»
Читати
Кір наступає
Читати
Попереду — темінь
Читати
Доживемо, тоді побачимо
Читати
Хворіти по-новому
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове