Архів
П’ятниця,
27 липня 2018 року

№ 57 (19604)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Наша пошта

Добірку підготувала Валентина ЮРЧИШИНА.

Версія для друку          До списку статтей
  • Репліка

Сучасне варварство

Костянтин МАТУЩАК.

Вінницька область.

БІОЛОГИ стверджують, що медоносні бджоли з’явились на нашій планеті у числі найдавніших істот 90 мільйонів років тому. За цей час вони пройшли кілька еволюцій свого розвитку, доки не стали дивовижними комахами. А ось у наш час їм загрожує серйозна небезпека зникнення. І якщо це станеться, то планетарної катастрофи людству не уникнути.

А винуваті у цьому і наші фермери, які на великих площах вирощують соняшник. І коли він цвіте, крилаті невтомні трудівниці залюбки збирають на розкішних квітах пилок і нектар. Унаслідок відвідин бджолиного племені помітно зростає і урожай насіння. Гадаю, фермери добре про це знають. Але на відміну від європейців та американців наші господарники не платять пасічникам за запилення сільгоспкультур.

Керуючись здоровим глуздом, фермери повинні теж берегти настирливих запилювачів. Аж ні! Коли соняшник закінчує цвітіння, вони оббризкують його спеціальною рідиною, щоб пришвидшити дозрівання насіння. Ця отруйна рідина потрапляє на крила комах. До того ж вони ще брали нектар із памолодків, які продовжують активно цвісти. І ось маємо результат: після згаданої «процедури» бджоли пропадають ще з осені, залишаючи повномедні рамки... Вперше за 74-річне пасічникування зазнав аналогічних втрат і автор цієї замітки, пасіка якого стояла у Вінницькому районі.

Подібне варварство мало місце в Літинському та Немирівському районах. Напрошується гіркий висновок: чому фермери діють за принципом того дивака, який сидить на гілляці й підрізує її? Чому не попереджають пасічників про отруєння посівів олійних культур? Слід нагадати, що з 2000-го ухвалено закон про пасічництво. Але, щоб добитися правди, необхідно місяцями оббивати пороги судів.

Постає і таке питання: а чи не впливає та «хімія» на безпеку насіння, з якого виробляють цінну продукцію? Чи купуватимуть український мед зарубіжні країни? Якщо не припинимо цю варварську вакханалію, то майбутні покоління можуть бачити бджолу тільки на малюнках та фотознімках.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове