Архів
П’ятниця,
27 липня 2018 року

№ 57 (19604)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
 Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Гостя із Середземномор’я

СЕЛЕРА походить саме із цієї частини світу. Вона завоювала собі місце на городах завдяки специфічному приємному аромату та чудовим смаковим і лікувальним властивостям.

Селера — дворічна овочева рослина, у перший рік культивування утворює розетку темно-зелених листочків, іноді м’ясисті черешки і, залежно від сорту, коренеплід або корінь. На другий рік після посіву листя селери відростає вже рано навесні, формується пряме стебло заввишки 30-100 см і зонтичне суцвіття. Зацвітає селера вже до середини липня, а на початку серпня достигає насіння. Практично відразу після цього рослина гине.

Догляд за селерою полягає у прополюванні, видаленні бур’янів, своєчасних поливах та підживленні. Так, щоб не допустити випаровування вологи і забезпечити доступ до коріння кисню, після садіння селери ґрунт навколо неї треба замульчувати торфом, тирсою або скошеною травою.

Крім перерахованих агротехнічних заходів, за три тижні до збирання черешкової селери необхідно провести високе підгортання. Це буде сприяти відбілюванню черешків, зменшенню в них умісту різких ефірних олій та зникненню гіркоти.

Щоб отримати великий коренеплід кореневого виду селери, в середині літа треба звільнити від землі його верхню частину, обірвавши бічні корінці. Завдяки такому нескладному агротехнічному прийому восени рослина сформує максимально великий коренеплід. Щоб підсилити ріст кореневої селери, необхідно притиснути до землі листя, черешки під час цієї процедури тріскаються, що йде рослині тільки на користь і анітрохи не шкодить росту коренеплоду.

Всі види селери збирають у жовтні. Черешкову і кореневу вибирають повністю, а листову можна використовувати на вигонку зелені в зимовий період, для чого рослини викопують із невеликою грудкою землі ще до перших приморозків і висаджують у горщики.

Версія для друку          До списку статтей

ГОСТЯ наступної добірки проведе лікбез щодо пришвидшення достигання томатів. Це на часі, адже через дощі, що зарядили майже на всій території України, помідори ніяк не хочуть червоніти. Отже, Тетяна Задранівська розповість про те, як треба «поклонитись» кущам, аби довершили дозрівання плодів.

Ми не перестаємо приділяти увагу карантинним бур’янам, бо варто лише трішки прогаяти їх виведення з ділянки, як вони розмножаться в такій кількості, що боротьба з ними стане вельми виснажливою. Цього разу мова піде про повитицю польову, яка своїми довгими помаранчевими вусами обвиває і губить культурні рослини. Аби захистити садові та городні культури, необхідно знати біологію бур’яну, що ми вам і повідаємо.

Мабуть, мало хто не любить напій під назвою «Тархун», точніше буде сказати, любив той, колишній. Утім, ви можете скласти конкуренцію магазинному, якщо у вас на городі росте естрагон (він же тархун). Причому домашній вийде набагато кориснішим і освіжаючим, адже не секрет, що у магазинному натуральної сировини катма.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове