Архів
Середа,
27 червня 2018 року

№ 48 (19595)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша поштаПост здоров’я

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

 Не передати куті меду

ЩОБ дерево почало швидше плодоносити, фахівці радять відігнути на ньому пагони і надати їм пологішого положення. Та як саме визначити кут нахилу пагона до скелетної гілки, іншими словами — до якої міри відгинати, пояснень не знайти.

Насамперед слід узяти до уваги тип крони, яку садівник хоче сформувати на своєму дереві.

Формуючи веретеноподібну крону, варто відгинати всі пагони до горизонтального положення (паралельно землі).

При виборі пальметної форми основні гілки відгинають на 50-70О, а частину обростаючих — до горизонтального положення.

Для звичайної крони відгинають до горизонтального і навіть повислого положення всі гілки, що не належать до основи крони і не мають перспективи розвитку, та ті, які потрібно перевести в обростаючі.

Принагідно нагадуємо, що досить часто причиною відтермінування початку плодоношення є надмірна увага садівника до насаджень, що насамперед виявляється у внесенні підвищених доз мінеральних добрив. За такого догляду дерева в саду мають аж надто розвинену надземну частину.

Версія для друку          До списку статтей

ПРИКАЗКА «де не посій, там і вродить» цілком підходить до овочевих бобових культур. І цією властивістю неодмінно слід скористатись улітку в повторних посівах. Не тільки задля корму для худоби — бобові повсякчас мають бути учасником грамотної сівозміни. Отже, читайте відповідну статтю у наступному куточку і сійте ці сидерати на ділянках, що вивільняються, — користь беззаперечна.

На картоплю, крім колорадського жука, від якого ви вже, сподіваємось, «відбились», чигає ще одна небезпека — нематода. Придивіться уважно до кущиків: якщо вони в’януть, а листя дрібне і має бліде нерівномірне забарвлення, це свідчення присутності саме цього шкідника на городі. Знаючи його природу, зможете, дотримуючись наших рекомендацій, спланувати боротьбу з ним.

Що робити, коли внаслідок тривалої спеки осипається цвіт на помідорах? Крім відповіді на це запитання, дамо пораду профілактичного характеру.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове