Архів
П’ятниця,
8 червня 2018 року

№ 43 (19590)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Посадіть кольрабі

ВИД капусти, який належить до скоростиглих рослин, дає врожай вже через два місяці після посадки. Кольрабі можна вирощувати як у теплиці, так і у відкритому ґрунті. Вона не дуже вимоглива до ґрунту, але потребує своєчасного поливу. Втім, при перезволоженні дає дрібні плоди, які стають грубими і несмачними. Хороших результатів можна досягти на добре удобреній пухкій землі. Садити кольрабі краще на гарно освітлюваних ділянках.

Не варто висаджувати рослину після хрестоцвітих.

Капусту кольрабі можна садити широкорядним способом за схемою 60х40 см і 70х30 см — для ранніх сортів; 55х60 см і 45х70 см — для пізніх.

Догляд за капустою кольрабі полягає в систематичному розпушенні ґрунту та видаленні бур’янів. Виконуючи цю роботу, потрібно стежити, щоб грудки землі не притискали стебла рослини. Якщо стоїть суха погода, необхідно поливати теплою водою, нагрітою на сонці. Поливають надвечір невеликими дозами. Відомо, що в результаті перезволоження рослина значно сповільнює темп росту, що може негативно позначитись на врожаї. Якщо ж у ґрунті недостатньо вологи, то плоди стануть жорсткими, погіршаться їхні смакові якості.

Перше підживлення цього виду капусти проводять через три тижні після висадки розсади, поєднуючи з поливанням. Чергують органічні й мінеральні добрива. На відро води беруть одну чайну ложку нітроамофоски. Органічні добрива розводять у таких пропорціях відносно до об’єму води: коров’як 1:15 або пташиний послід 1:20.

Версія для друку          До списку статтей

МИ НЕ розраховуємо, звісно, шановні читачі, що, надрукувавши матеріал на тему боротьби з бур’янами, вивільнимо вас від сапки. Важке, навіть виснажливе прополювання триває і в травні, й майже увесь червень, і лягає ця робота переважно на жіночі руки. Ми лише хочемо допомогти цим рукам певними порадами, що ще може пригодитись у звільненні городу від зеленої навали. Спробуйте скористатись рекомендаціями, надто стосовно сівби природного гербіциду — гірчиці.

Інша стаття є відповіддю тим нашим шанувальникам, які писали, що не зав’язуються головки у білокачанної капусти. Дамо біологічне пояснення щодо факторів, які призводять до стрілкування. Принаймні у майбутньому городники мають їх враховувати, бо капуста — складна, так би мовити, городня культура.

Багато в кого, особливо в північних районах, минулої зими вимерз виноград, тож довелося садити молоденький. Отже, перед виноградарем стоїть просте завдання: виростити два хороших пагони. А як це зробити, як доглядати та формувати «зачіску», не женучись за листяною масою, а перенаправляючи поживні речовини з росту на дозрівання лози, розповімо в наступному «Добрику».

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове