У КОСОВІ заявили про готовність примиритися з Сербією в обмін на визнання Белградом незалежності країни.

У НІМЕЧЧИНІ виступили за повернення РФ до клубу країн «Великої вісімки».

Розгул стихії

ГВАТЕМАЛА. Виверження вулкана Фуего стало проблемою для понад 1,7 млн осіб.

Навздогін за студентами

Всеукраїнський студентський забіг «Зелена миля-2018». У рамках цього щорічного спортивного заходу, мета якого пропагувати здоровий спосіб життя, понад 30 тисяч студентів із майже 300 вищих навчальних закладів одночасно стартували в різних куточках України. Найактивнішими учасниками стали юнаки і дівчата Києва, Тернополя, Харкова, Краматорська, Львова, Сум, Миколаєва, Чернівців, Лубен, Черкас і Вінниці.

Зокрема, одним із місць проведення Всеукраїнського забігу «Зелена миля-2018» у перший день календарного літа став дендропарк Лубенського лісотехнічного коледжу. На старт вийшли понад 250 студентів, викладачів і співробітників навчального закладу. Серед студентів найшвидше дистанцію 1609 метрів подолали Артур Подфедько та Анна Шпіка, серед педагогів відзначилися викладачі іноземної мови Вадим Кривець і спеціальних дисциплін Оксана Космина. Директор коледжу Роман Сендзюк вручив переможцям і призерам забігу футболки та іншу спортивну атрибутику. А всіх гостей спортивного свята пригостили морозивом.

У Києві свято спорту зібрало на Трухановому острові понад 1000 юнаків і дівчат із 25 навчальних закладів. Не відстаючи від студентів, милю пробігли президент НОК України Сергій Бубка, президент Спортивної студентської спілки Євген Імас, президент Федерації учнівського спорту України Роман Греба, голова освітянського Спорткомітету Вадим Стеценко, олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова.

Фехтування. На етапі Кубка світу в Тунісі олімпійська чемпіонка Пекіна-2008 шаблістка Ольга Харлан завоювала «срібло». Миколаївська спортсменка виграла 5 із 6 поєдинків, зокрема обіграла олімпійську чемпіонку-2016 з індивідуальної шаблі росіянку Яну Єгорян (15:13). На жаль, у фіналі українка поступилася француженці Манон Брюне (14:15).

Синхронне плавання. У Сурреї (Канада) відбувся сьомий етап Світової серії з артистичного плавання. Українські синхроністки здобули дві перемоги — з технічної програми серед груп (довільна програма) і з комбінації, а дует у складі Анастасії Савчук та Єлизавети Яхно виборов «срібло» з технічної програми серед дуетів. Окрім того, на старті змагань українки виграли «золото» з технічної програми серед груп, а Єлизавета Яхно стала срібною призеркою з технічної програми солісток.

На фото автора: студентський забіг у Лубнах.