Архів
Середа,
30 травня 2018 року

№ 40 (19587)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Хто захистить Європу?

ПОЛЬЩА. У Варшаві завершилась Парламентська асамблея НАТО.

Докладніше...
Протест за протестом

ФРАНЦІЯ. У Парижі знову ширяться протести проти політики Еммануеля Макрона.

Докладніше...
Назустріч світовій спільноті

ПІВНІЧНА КОРЕЯ. Демонтовано ядерний полігон у Пхунгері.

Докладніше...
Всі знають винного

ЄВРОСОЮЗ закликав Росію визнати відповідальність за збитий MH17 і сприяти у покаранні винних.

Докладніше...
Вважають, що відповідь адекватна

ІЗРАЇЛЬ завдав удару по позиціях угруповання «ХАМАС» на півдні Сектора Гази.

Докладніше...
Перезавантаження у верхах

ПАРАГВАЙ. Президент Орасіо Картес подав у відставку.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Біда!

Ліси горять по-літньому

Василь ПІДДУБНЯК.

ОПОЛУДНІ у понеділок небо над найбільшою у Європі Олешківською пустелею побуріло так, наче у краї почалася піщана буря. Але стався не менший жах: знову загорівся ліс! Місце нової трагедії те ж саме, що й у неділю, — Раденське лісництво. Недільну пожежу, що бушувала на площі 20 гектарів, удалося загасити, і пожежні команди покинули згарище.

Одначе вже у понеділок близько 13:30 нова пожежа повернула вогнеборців на знайому їм територію 15-го, 16-го та 17-го кварталів Раденського лісництва Олешківського лісового господарства, де знову спалахнула лісова підстилка, перекинувшись на дерева. Тисячі живих свічок спалахнули над гарячими від сонця пісками, як над черговою епохальною програмою «Ліси Херсонщини», котру, схоже, пишуть про депутатське око…

Із повідомлення Головного управління ДСНС України у Херсонській області: «Станом на 18:00 гасіння на площі близько 100 га, з яких 50 га — верхової пожежі, ускладнюється сильними поривами вітру.

До ліквідації пожежі залучено 111 чол. та 34 од. тех., з них від ДСНС — 61 чол. особового складу та 15 од. техніки, 3 повітряних судна. Також направлено допоміжну техніку з Миколаївської, Запорізької та Дніпропетровської областей (15 одиниць техніки та 60 чоловік особового складу).

На місці пожежі розгорнуто пересувний пункт управління, координацію заходів щодо гасіння пожежі здійснює оперативна група Головного управління ДСНС в Херсонській області на чолі з начальником ГУ ДСНС України Сергієм Чорним та представники Херсонської обласної державної адміністрації на чолі з заступником голови ХОДА Вадимом Чабаном».

Із настанням перших сутінків використання авіації, яка скинула у вогняне пекло 105 тонн води, довелося призупинити — до ранку. Вранці в небі над пустелею поновився гуркіт авіадвигунів. Невже знову задиміло?..

Хто винен у тому, що сталося, — «свинарка чи пастух», не відомо. А тим часом голова Олешківської райдержадміністрації Олена Кравченко-Скалозуб на своїй сторінці у «Фейсбуці» поспішила звинуватити в пожежі відпочиваючих у районі йодових лісових озер.

А хто, як не лісові «генерали» і місцева влада, мали б не усними «кричалками», а всіма доступними силами і засобами заборонити у ці спекотні дні відвідування лісів? А вони у пустелі — що порох в арсеналі: достатньо однієї іскорки…

Сумна статистика: від початку року в екосистемах області сталося 193 пожежі, з яких у лісах — 60.

Головне управління ДСНС України у Херсонській області нагадує і застерігає: «За умов спекотної погоди на Херсонщині встановився 5-й клас пожежної небезпеки. Це вимагає від населення бути вкрай обережним у поводженні з вогнем та суворо дотримуватися протипожежних правил, адже суха деревина, рослинність легко спалахують від будь-якого джерела вогню. Останнім може стати навіть іскра від недопалка або з вихлопної труби автомобіля, не кажучи вже про вогонь від сірника чи багаття.

Проте не всі люди розуміють серйозність ситуації і продовжують виявляти безпечність при поводженні з вогнем».

Так, на 22 червня обласний академічний театр імені М. Куліша, очолюваний відомим театральним бізнес-діячем Олександром Книгою, на родинній приватній базі зеленого туризму намітив поставити «Лісову пісню» (за Л. Українкою). А у виставі є й справжній вогонь...

Та хто гарантує, що вже до нинішньої театральної постановки не доведеться залучати літаки Ан-32П (пожежні) і вертоліт Мі-8?

Веду до того, що херсонські ліси десятиліттями створювалися в умовах пустелі не для «зелених рапортів» і «лісових пісень», а для того, аби зупинити загрозливий наступ пісків на села і міста південного краю. Зупинили. Але чи надовго?

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Чи перезимуємо?
Читати
На порятунок заводу
Читати
Ще одне визнання
Читати
Енергозалежні повністю
Читати
Без Вовка
Читати
У моді — самолікування
Читати
Щоб уже точно рівні були...
Читати
Ще один локомотив
Читати
На боротьбу з ВIЛом
Читати
АЧС не полишає Україну
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове