Архів
П’ятниця,
6 квітня 2018 року

№ 27 (19574)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Придбали новинку, а ще холодно

ОСТАННІМИ роками вже в лютому-березні садові центри та магазини починають продавати посадковий матеріал різних видів до майбутнього сезону. Яких тільки цибулин, кореневищ та бульб не побачиш на полицях!

Ось і спокушаються садівники привабливим товаром. А що робити далі? За вікном ще холодно.

Отже, про те, як не згубити цінні рослини.

Якщо ви придбали такий тендітний товар, а справжнє тепло ще ніяк не прийде, то бажано загорнути його хоча б у газету.

Фахівці рекомендують зберігати куплені взимку і рано навесні рослини до висадження на клумбу при низькій плюсовій температурі, скажімо, в контейнері для овочів у холодильнику.

Періодично потрібно перевіряти їхній стан, оскільки навіть за оптимальних умов зберігання рослини можуть почати розвиватися просто в упаковці.

Багаторічний досвід показує, що в хатніх умовах, навіть якщо вдається зберегти куплені рослини деякий час, то незабаром все-таки доведеться садити їх у горщики. Насамперед не можна зволікати з посадкою рослин, якість яких далека від ідеальної. Скажімо, ви побачили у них ознаки гниття.

Спочатку на кореневищах слід видалити підгнилі частини, припудрити зрізи деревним вугіллям чи принаймні потовченою таблеткою активованого вугілля.

Для горщиків використовують легкий субстрат. Наприклад, можна перемішати садову землю і готовий магазинний субстрат для розсади на основі торфу. В цю суміш додати нарізаний ножицями свіжий мох сфагнум, дрібний керамзит, вермикуліт, гранули гідрогелю, шматочки деревного вугілля. Підготовлений субстрат перемішують і проливають «фітоспорином», залишають у відкритій тарі для просушування. Через кілька днів, коли субстрат підсохне і стане сипучим і в міру вологим, можна садити рослини.

Висаджене бажано розмістити на світлому прохолодному вікні. Бережіть бліді паростки від прямого сонця.

Поливайте рослини помірно, не допускаючи перезволоження. Поверхню ґрунту в горщику корисно прикрити різаним сфагнумом, щоб стримати інтенсивне випаровування вологи з ґрунту.

Окремо варто сказати про кореневища півонії, придбаної ранньою весною. Їх слід посадити в горщик якомога раніше і поставити в темне прохолодне місце — погріб чи підвал. Посадки слід періодично поливати та стежити, аби на поверхні не утворилася пліснява. Висаджуючи навесні на клумбу, треба зберегти грудку землі навколо коренів — там утворилися потрібні рослині тоненькі білі корінці.

Версія для друку          До списку статтей

ХОЧЕТЕ мати в кімнаті «шматочок» тропіків? Посадіть лимон. Прикарпатець Любомир Федоляк, гість наступного куточка, захоплюється цитрусовими, серед яких є і мандарини, вже давно. Тому його поради дуже слушні. А плоди домашнього лимона бувають дуже великі, понад півкілограма.

І. О. Тріщун із Баришівки, що на Київщині, запитує, як боротись із дротяниками на городі, які вельми псують його картоплю. Ми зібрали начебто найефективніші рекомендації, серед яких є досить затратні, тобто потрібно купувати спеціальні препарати для обробки бульб (утім, плюс у тому, що майже всі ці засоби допомагають і від грибкових хвороб, і захищають од попелиць, колорадських жуків), та домашні, з того, що є під рукою.

А щоб бути з капустою, насамперед потрібно одержати гарну розсаду та дотримуватись оптимальних умов вирощування цього овочу. Отже, в розлогому матеріалі спробуємо розібратись, що робимо не так. Бо дехто з наших читачів, а серед них А. Дячук із Гайсинського району Вінниччини, нарікає: то головки загнивають, то білі черв’ячки під’їдають коріння...

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове