Архів
П’ятниця,
6 квітня 2018 року

№ 27 (19574)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Вкорочуємо високорослу яблуню

ТРАПЛЯЄТЬСЯ, що яблуня починає сильно тягнутися вгору. Тільки через кілька років після того, як її посадили, стає зрозуміло, на якій вона підщепі — низькорослій, середньорослій чи на сіянці, себто внаслідок чого вона високоросла. З такого дерева важко знімати плоди, проводити захисні заходи від шкідників та хвороб.

Можна виправити недоліки. Операція полягає у видаленні частини кореневої системи рослини, що подібно до обрізування крони впливає на загальний ріст дерева, врівноважує розвиток вегетативної маси. Обрізування коренів сприяє накопиченню вуглеводів і посилює репродуктивні процеси.

Спочатку слід вилами викопати канавку завглибшки приблизно 45 см, відкидаючи ґрунт до стовбура. Для визначення радіуса канавки беруть відстань у 10-12 разів більшу від діаметра стовбура дерева або ж по межі проекції крони.

У викопаній канавці слід перерізати найтовщі корені, залишаючи лише тонкі, якими поживні речовини надходять до рослини. Потім канавку засипають і добре притоптують землю.

Слід пам’ятати, що дерево з підрізаним корінням дещо втрачає свою стійкість. Тому його потрібно заякорити з допомогою трьох розтяжок. Можна також таку операцію виконати в два прийоми: в один рік підрізати корені з одного боку, а наступного — з другого.

Версія для друку          До списку статтей

ХОЧЕТЕ мати в кімнаті «шматочок» тропіків? Посадіть лимон. Прикарпатець Любомир Федоляк, гість наступного куточка, захоплюється цитрусовими, серед яких є і мандарини, вже давно. Тому його поради дуже слушні. А плоди домашнього лимона бувають дуже великі, понад півкілограма.

І. О. Тріщун із Баришівки, що на Київщині, запитує, як боротись із дротяниками на городі, які вельми псують його картоплю. Ми зібрали начебто найефективніші рекомендації, серед яких є досить затратні, тобто потрібно купувати спеціальні препарати для обробки бульб (утім, плюс у тому, що майже всі ці засоби допомагають і від грибкових хвороб, і захищають од попелиць, колорадських жуків), та домашні, з того, що є під рукою.

А щоб бути з капустою, насамперед потрібно одержати гарну розсаду та дотримуватись оптимальних умов вирощування цього овочу. Отже, в розлогому матеріалі спробуємо розібратись, що робимо не так. Бо дехто з наших читачів, а серед них А. Дячук із Гайсинського району Вінниччини, нарікає: то головки загнивають, то білі черв’ячки під’їдають коріння...

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове