США. Штат Массачусетс визнав Голодомор в Україні 1932-1933 рр. геноцидом проти українського народу.

Докладніше...
Норовливий парламент

ІСПАНІЯ. Парламент Каталонії вимагає дозволити Карлесу Пучдемону знову очолити автономію.

У морській прем’єр-лізі

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ оголосила про збільшення оборонного бюджету ще на 1,13 млрд доларів.

Транспортний колапс

У ФРАНЦІЇ почався масштабний страйк залізничників.

Обійшлося без сюрпризів

КОСТА-РИКА. Президентські вибори виграв кандидат від правлячої партії.

Спалахнули протести

ІНДІЯ. У Кашмірі сталися масові заворушення.

Митна війна

КИТАЙ підвищив мита на 128 американських товарів.

Iз медалями різного ґатунку

Гімназіада України-2018. На всеукраїнських змаганнях школярів розіграно чергові комплекти нагород. Так, у Львові змагалися зі стрільби з лука представники Рівненської, Чернівецької, Сумської, Черкаської, Київської, Харківської областей та Києва. Юні лучники виконували олімпійську вправу на дистанції 60 метрів. Перше загальнокомандне місце посіли лучники Львівщини. Другими фінішували представники Чернівецької області, а «бронзу» виборола команда Києва.

В особистому заліку серед дівчат чемпіонкою стала львівська школярка Жанна Наумова, яка вже є володаркою ліцензії на юнацьку Олімпіаду, а її партнер по команді Олександр Панциру став найкращим серед хлопців.

* * *

У столичній Новопечерській школі відбулися змагання з петанку (на влучність із металевими кулями). У напруженій боротьбі головні нагороди завоювали господарі змагань — команди дівчат та юнаків із Києва. Другу сходинку посіли дівчата та хлопці з Хмельницької області.

Фехтування. Олімпійська чемпіонка і чинна чемпіонка світу українка Ольга Харлан здобула золоту медаль на етапі Гран-прі з фехтування на шаблях у Сеулі (Республіка Корея). На шляху до фіналу вона перемогла італійку Кьяру Морміле (15:12), японку Рісу Такашиму (15:7), Чой Суйон з Республіки Корея (15:11) та румунку Бьянку Паску (15:14), а у вирішальному протистоянні Ольга із рахунком 15:7 взяла гору над угоркою Анною Мартон.

Шахи. У Батумі (Грузія) тривав жіночий чемпіонат Європи з блискавичної гри. 77 учасниць грали з контролем три хвилини на партію з додаванням двох секунд за кожний зроблений хід починаючи з першого. Титул чемпіонки упевнено завоювала львів’янка Анна Музичук.

Дзюдо. У Тбілісі (Грузія) завершився турнір серії Гран-прі з дзюдо. В активі українців дві нагороди — «срібло» у ваговій категорії до 78 кг виграла Анастасія Турчин з Волині, «бронзу» — харків’янин Сергій Кривчич (вага до 81 кг). Турчин у фіналі поступилася француженці Одрі Чумео, а Кривчич, програвши у півфіналі Анрі Егутідзе з Португалії, в поєдинку за третє місце здобув чисту перемогу над росіянином Станіславом Семеновим. Наступний етап серії Гран-прі пройде 6-8 квітня в Антальї (Туреччина).

Футбол. Прем’єр-ліга України. Сезон-2017-2018. Двадцять п’ятий тур.

ФК «Маріуполь» — «Динамо» — 2:3

(Тотовицький, 28, 79, — Беседін, 47, Шапаренко, 65, Циганков, 72)

«Зоря» — «Шахтар» — 0:3

(Тайсон, 41, Феррейра, 61, Кайоде, 90)

«Ворскла» — «Верес» — 0:0

«Зірка» — ПФК «Олександрія»— 0:0

«Карпати» — «Чорноморець» — 3:1

(Карраскаль, 20, Швед, 51, Санчес Катріель Ігнасіо, 84, — Третяков, 45, пенальті).

Турнірне становище: перша шістка — «Шахтар» — 60 очок, «Динамо» — 54, «Ворскла» — 38, «Зоря» — 37, «Верес» — 33, ФК «Маріуполь» — 33; друга шістка — «Олімпік» — 32, ПФК «Олександрія» — 26, «Зірка» — 23, «Карпати» — 23, «Сталь» — 22, «Чорноморець» — 19. На другому етапі чемпіонату перші шість команд ведуть боротьбу за медалі та місця в єврокубках, а друга шістка клубів — за збереження прописки у Прем’єр-лізі.