Архів
Вівторок,
27 березня 2018 року

№ 24 (19571)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
Проти політичної розправи

ІСПАНІЯ. У Каталонії тривають масові заворушення.

Докладніше...
Гендерний прорив

ІТАЛІЯ. Вперше за історію країни сенат очолила жінка.

Докладніше...
Теракт у супермаркеті

ФРАНЦІЯ. На півдні країни поблизу містечка Треб у супермаркеті сталася стрілянина із захопленням заручників.

Докладніше...
Ще півкроку назустріч

ПІВНІЧНА КОРЕЯ прийняла пропозицію Південної Кореї провести переговори на високому рівні 29 березня.

Докладніше...
Запорука нацбезпеки

ЛАТВІЯ. Сейм затвердив поступовий перехід російських шкіл на державну мову викладання.

Докладніше...
Закликають до об’єднання

МОЛДОВА. У Кишиневі відзначили 100-річчя об’єднання Бессарабії й Румунії.

Докладніше...
Вічне протистояння

АФГАНІСТАН. У провінції Гільмент стався теракт. Є жертви.

Докладніше...
Африканський пил

ГРЕЦІЯ. Острів Крит накрила піщана буря.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Запоріжжя

Озимі вистояли

Ганна КЛІКОВКА.

АГРОНОМИ констатують — несприятлива погода у березні не зашкодила посівам озимини. На теренах області упродовж першої декади березня спостерігалася нестійка погода та різкі коливання температури повітря. Обстеження площ зернових під урожай поточного року свідчить, що із посіяних 680 тисяч гектарів сходи отримано на 675,6 тисячі гектарів, це 99,6 відсотка загальної ниви, з них у хорошому та задовільному стані озимина перебуває на 492,9 тисячі гектарів, у слабкому і зрідженому — на 185,4 тисячі.

Триває підживлення озимих культур на зерно. Найбільші площі підживлено у Веселівському, Мелітопольському та Василівському районах. Поле чекає стійкого тепла.

Мабуть, не затишно Тарасу

У ЗАПОРІЖЖІ, де досі немає пам’ятника Тарасові Шевченку, поблизу обласного театру юного глядача встановили погруддя поета. Запоріжців це дещо здивувало — місце зовсім не людне, після мітингу пророк нації залишився стояти сиротливо і з сумом оглядає довкруж необлаштовану територію. Навіть квіти, покладені під час відкриття, наступного дня кудись щезли. Ідея встановити погруддя національному генію належить голові проводу громадської організації «Золоті леви Чорної сотні» Тарасові Мацюку, реалізувати він її планував на Галичині, але народні депутати від Запоріжжя переконали активіста — краще зробити це у нас, адже пам’ятників Великому Кобзареві в краї обмаль. Так «проїздом» Тарас опинився в Запоріжжі. Начебто добра справа, і Шевченко дорогий кожному українцю, але подія чомусь не гріє серце. Нагадує часи, коли так само поспіхом, без «увімкнення» розуму й душі, насичували території бюстами компартійних вождів. Вочевидь, замінити містянам омріяний поколіннями місцевої інтелігенції монумент нове погруддя не зможе.

«Сільське подвір’я» працює

ЗАВДЯКИ програмі «Сільське подвір’я», яку реалізовує «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», жителі регіону мають змогу отримати кредит під 3% річних для облаштування свого житла і розвитку особистого селянського господарства. Скориставшись програмою, запорізькі селяни останнім часом реконструювали чи добудували 77 житлових будинків, газифікували чотири житлових будинки, придбали 33 помешкання, 11 сімей одержали допомогу для розвитку особистого селянського господарства.

Середній розмір кожного кредиту торік становив 69,7 тисячі гривень. Уже надійшли заявки на отримання позики від 240 жителів області на загальну суму майже 18 мільйонів гривень.

Найбільш затребувані

НАЙБІЛЬШ затребуваними серед роботодавців області є такі вакансії: електрогазозварник, водій автотранспортних засобів, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, токар, слюсар-сантехнік, продавець продовольчих товарів.

Це спонукало обласний центр зайнятості організувати для запоріжців навчання або курси підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Загалом фахове навчання зареєстрованих безробітних центри зайнятості Запорізької області організовують за 47 професіями. Підвищити кваліфікацію можна за 200 напрямами, передусім за тими, яких потребують підприємства багатьох галузей. Такі професії, як бармен, офіціант, кухар, кондитер, продавець продовольчих товарів, будуть вельми актуальні у весняно-літній період, тож до набору у відповідні групи підвищена увага.

«Побратим» — оберіг захисників

ТРЕТЮ річницю відзначив найбільший в області центр соціально-психологічної допомоги ветеранам АТО «Побратим», що працює у Мелітополі. Потужна громадська організація, яка нині об’єднує понад 500 воїнів із Мелітопольського, Якимівського, Веселівського та Приазовського районів, започаткувалася з невеликої групи ентузіастів на чолі з волонтером Світланою Алексєєвою. З перших днів російської агресії вони допомагали нашим солдатам на фронті, активно протидіяли сепаратизму, розповідали мелітопольцям правду про події на Сході України.

Сьогодні досвідчені волонтери безкоштовно надають психологічну підтримку, юридичні консультації учасникам АТО, працюють із родинами загиблих героїв, підтримують у найдраматичніші моменти — при повідомленні про смерть рідної людини, під час експертизи та поховання.

Завдяки допомозі «Побратима» у підготовці та подачі необхідних документів 700 учасників АТО одержали дозвіл на розробку проектів відведення земельних ділянок. Це один із найвищих показників у регіоні.

Нагорода достойній людині

ВЕТЕРАНУ Української повстанської армії зв’язковій Марії Тимчук, про яку «Сільські вісті» нещодавно розповідали, вручено державну нагороду — орден «Княгині Ольги», якого вона удостоєна за особистий внесок у здобуття незалежності України. Протягом 1941-1944 років патріотка виконала понад 50 бойових завдань, передавала інформацію про місця дислокації, озброєння, кількість сил противника, допомагала повстанцям обходити засідки німецьких та радянських військ, налагоджувати зв’язок із місцевим населенням. За свою діяльність була репресована НКВС, перебувала на засланні у Середній Азії, повернувшись, жила на Миколаївщині, виховала чотирьох дітей. Після здобуття Україною незалежності Марія Тимчук брала активну участь у національному відродженні, розбудові державності, становленні Української православної церкви Київського патріархату, популяризації української народної творчості.

Королева відповіла

ЛИСТА за підписом королеви Великої Британії 10-річний запоріжець Савелій Васильєв отримав у відповідь на своє звернення-прохання розповісти про життя у Букінгемському палаці. Школяр давно цікавиться культурою Великої Британії, англійськими казками і легендами про короля Артура, лицарів Круглого столу і чарівника Мерліна, вивчав географію цієї острівної держави, архітектуру та історію Букінгемського палацу, багато читав про англійську королеву, намагався уявити собі її життя. І одного разу вирішив написати Єлизаветі II.

І королева відповіла! Монархиня подякувала маленькому запоріжцю за інтерес до королівської родини та англійської культури. Лист надрукований на королівському папері кольору слонової кістки з гербом Букінгемського палацу, а звернення і підпис зроблені від руки. Разом із посланням від королеви Великої Британії запорізький школяр отримав також кілька цікавих буклетів.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
АТО продовжуватиметься
Читати
То це така ринкова економіка?
Читати
Як треба цінувати кадри
Читати
Загинули за Батьківщину
Читати
Наші плоди смакують усім
Читати
У лідерах
Читати
Хто захоче, той вивчить
Читати
Електроенергія здорожчала
Читати
Не витримали мільйонів рук
Читати





— Баба Віра прожила понад сто років, отримуючи мінімальну пенсію! Ось де джерело довголіття, панове.

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове