Архів
П’ятниця,
23 березня 2018 року

№ 23 (19570)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
 Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Навіщо потрібна пікіровка

РОЗСАДА на підвіконні добре розвивається і з дня на день усе більше розростається вшир і вгору. Здається, що ще потрібно — поливай, підживлюй і чекай, коли її потрібно буде висадити на постійне місце. Проте знаючі люди кажуть, що розсаду ще потрібно пікірувати. А може, цей процес можна пропустити? Спробуємо розібратися.

Пікіровка — це пересадження сіянців у просторішу тару або в парник, теплицю з метою збільшення площі живлення.

Перед початком роботи розсаду потрібно полити і почекати, поки вода вбереться. Отримавши порцію вологи, рослини легше перенесуть переселення і при цьому коріння менше травмуватиметься. Молоді сіянці треба обережно вибрати з ящика і відокремити один від одного. Недорозвинені й нетипові рослини доцільно відразу вибракувати, адже хорошого врожаю від них годі чекати.

Довгий корінь у сіянця потрібно трохи вкоротити, це стимулює розвиток бічних корінців. Потім — акуратно опустити рослину в ямку, зроблену пальцем або кілочком. Заглиблювати сіянці слід трохи більше, ніж вони росли на колишньому місці. При цьому стежте за тим, щоб коріння не загиналося. Відтак землю необхідно злегка ущільнити і гарненько полити.

Попервах розсаду потрібно притіняти від прямих сонячних променів. У теплиці або парнику це слід робити неодмінно.

Пікіровка розсади запобігає витягуванню рослин і трохи уповільнює їхній ріст. Розсада починає активно нарощувати кореневу систему, як результат, стебла стають міцними і приземкуватими, листя — розкішним.

Чи можна обійтися без пікіровки?

Звичайно, можна. Якщо насінини були на достатній відстані одна від одної або посіяні відразу по одній-дві в окремі стаканчики. Готова розсада буде різнитися тільки типом кореневої системи: пікірована має мичкувате коріння, а непікірована — довгий стрижневий корінь.

Ось в цьому і весь секрет. Непікірована розсада втрачає при вибірці з ящиків або парників близько 50% маси коренів. Вона довше приживається і пізніше починає плодоносити. У той же час розгалужене коріння пікірованої розсади майже не ушкоджується при переселенні, що є запорукою гарної приживаності.

Щоб поліпшити кореневу систему непікірованої розсади, за 7-10 днів до висадження її підрізають на глибині 5-8 см спеціальною лопаткою. Між рослинами і по міжряддях теж роблять прорізи ножем. При цьому всі вони залишаються на колишньому місці кілька днів. До моменту висадження в ґрунт розсада встигає утворити додаткові бічні корені.

Версія для друку          До списку статтей

УСЕ ЧАСТІШЕ господарі вдаються до вигонки розсади у холодних парниках. Воно й зрозуміло — на підвіконнях важко все розмістити. А з парничком мороки особливої нема: обгородив невелику грядку, вкрив поліетиленовою плівкою і висівай насіння. Але й тут існують свої правила і щодо часу висівання, і стану ґрунту, і заглиблення насіння. Нагадаємо ці ази для тих, хто хоче скористатись подібною конструкцією.

Тривалий час застосовувалися тільки органічні добрива і попіл. Потім з’явилася можливість добувати і синтезувати хімічним шляхом мінеральні добрива. І повсякчас удосконалюються і самі добрива, і методи їх застосування. Отже, поговоримо на тему підтримання родючості землі шляхом унесення різних добрив.

Як найшвидше розмножити новий сорт винограду? Розповімо про цікавий спосіб щеплення, який дає хороші результати, особливо в північних областях. Тут можливо забезпечити температурний контраст, необхідний для щеплення. Отже, опишемо підготовку та послідовність робіт.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове