Архів
П’ятниця,
26 січня 2018 року

№ 7 (19554)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Правила агротехніки для теплиць

ВИРОЩУВАННЯ овочів у теплиці — справа прибуткова. Отримати ранню продукцію для споживання або реалізації на базарі — це вигідно. Утім, багато хто думає, що запорука гарного врожаю — дорога і добре обладнана теплиця. Безумовно, це підвищує шанси на успіх. Але важливіше дотримуватись основних правил агротехніки. Найголовніше підтримувати оптимальний температурний, режим вологості та провітрювання.

Основна вимога — оптимальний температурний режим у теплиці. Для обігріву підійдуть труби, прокладені по обидві сторони. Джерело тепла вибираєте самі, виходячи з можливостей. Це може бути і дров’яна піч. Підвищити температуру всередині допоможе біопаливо — перепрілий гній, змішаний із соломою.

Якщо передбачається мороз чи приморозки, то найпершою допомогою буде укриття рослин додатковим шаром плівки. Таким чином отримаємо щось на зразок термоса. Температуру повітря у ясні дні слід підтримувати на рівні 25-27ОС, у хмарні — 20-24ОС, вночі — 16-20ОС.

Протистояти спеці з настанням весни можна, якщо запастися спеціальною тіньовою сіткою, котра продається в спеціалізованих магазинах, або ж виготовити її самому. Укривайте теплицю такими сітками, і температура залишиться в межах норми. На ніч, коли холодніше, сітку треба знімати.

Одне з головних правил поливу рослин у теплиці: вода має бути такої ж температури, як і ґрунт. Холодна вода спричиняє температурний шок у рослин, що своєю чергою може призвести до обпадання зав’язі.

Поливати слід безпосередньо під корінь рослин. Особливо важливо, щоб вода, в якій розчинені мінеральні добрива, не потрапила на листя і стебло. Якщо ж розчин пролився на рослину, то обов’язково промийте те місце великою кількістю чистої води. Позакореневе підживлення проводиться раз у 10-15 днів: на 10 л води — 5 г сечовини, 10 — суперфосфату, 5 — сірчанокислого калію, а також по 1 г солей цинку, марганцю, бору та інших мікроелементів.

Для тривалішого збереження вологи в ґрунті застосовуйте мульчування будь-яким доступним матеріалом. Використання органічної мульчі ще й поліпшить склад ґрунту. Мульча також буде перешкоджати його перегріванню.

А ще врожайність вашої теплиці буде залежати від «маленьких хитрощів».

Ретельно підбирайте сорти і гібриди культур, які збираєтесь вирощувати. Віддавайте перевагу спеціально виведеним для теплиць. Звертайте увагу, до яких хвороб вони стійкі.

Наприклад, гібриди огірків для закритого ґрунту пристосовані до підвищених температури і вологості, добре ростуть і розгалужуються, мають тривалий період плодоношення.

Більшість сучасних гібридів огірків для теплиць партенокарпічні, з жіночим і переважно жіночим типом цвітіння, стійкі проти борошнистої роси, несправжньої борошнистої роси, кореневих гнилей, оливкової плямистості.

Підберіть кілька різних сортів і гібридів: це забезпечить урожай у будь-якому разі.

Важливий засіб регулювання плодоношення огірків — прищипування. Прищипувати огудину треба після того, як вона досягне шпалерного дроту.

Томати та огірки не варто висаджувати разом в одній теплиці — їм потрібні різні умови. Томати при високих вологості й температурі, необхідних для гарного розвитку огірків, погано запилюються і хворіють. Разом з томатами можна висаджувати солодкий перець і баклажани. Прекрасним сусідом для томатів буде теплолюбний базилік, який можна посіяти по краю грядок.

Баклажани теплолюбніші, ніж томати і навіть перець. Ця культура взагалі не переносить приморозків.

Версія для друку          До списку статтей

НАСТУПНОГО разу в гості до «Добрика» завітає жіночка, яку до незвичайної творчості спонукав традиційний похід на іменини. Захотілось, бачте, щоб її подарунок був най-найоригінальнішим. Тож і сотворила... букет з овочів. І так у неї вийшло, що замовлення від знайомих посипались. У людей — море емоцій, усмішок, кількагодинні фотосесії. Ну, й закусити потім є чим. А як і з чого Віта Нижник із Гадяча виготовляє свої диво-композиції — в наступному куточку.

Ще зима за вікном, а городники вже, так би мовити, в бойовій готовності: що можливо підготувати на цю пору, те й роблять. Одне з невідкладних занять — підготовка землі для розсади. Добре, якщо ви попіклувалися про це з осені. коли ні, підкажемо, як поліпшити ґрунт під ніжні рослинки.

Кому не потрібне щастя? Посадіть на своєму обійсті юкку, яку називають деревом щастя, і принаймні матимете втіху, милуючись напрочуд красивими її квітами-ліхтариками, зібраними у велику мітлу. Дамо поради тим, хто захоче мати це дерево не дерево, а напрочуд декоративну культуру.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове