Архів
П’ятниця,
12 січня 2018 року

№ 3 (19550)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Близькі родичі

СЕРЕД кімнатних рослин дуже помітні екстравагантні «заморські» красені — гіпеаструм і амариліс. Вони належать до родини амарилісових. Багато хто й плутає ці дві рослини, не помічаючи суттєвих відмінностей в їхньому зовнішньому вигляді.

Розберемося докладно. У гіпеаструма квітконос порожнистий, в амарилісу — ні. У першого в суцвітті не буває більш як 4-6 квіток, зате діаметром 12-15 см. У близького родича їх може бути з дюжину, але дрібніших — не більших за 8 см. Та найбільша відмінність, що гіпеаструм квітне взимку й ранньої весни, тоді як амариліс — восени.

До того ж перший можна вирощувати тільки в кімнатних умовах, а другий — ще й у садку з південного боку будинку: він любить тепло, повне сонячне освітлення і добре дреновані ґрунти. Висаджувати цибулини амарилісу треба у червні-липні на глибину 15 см, відстань між рослинами — 30 см. На зиму цибулину, зрізавши надземну частину, обов’язково вкривають товстим шаром торфу або перегною. Рано навесні відростає вузьке листя, яке влітку відімре, а через місяць-два рослина порадує квітконосами та суцвіттями. Варто зауважити, що квітконос «вистрілює» вгору до 75 см, тож його слід підв’язувати.

Версія для друку          До списку статтей

СТІЛЬКИ всього нині пропонують магазини для городників, що очі розбігаються. Продаються і стимулятори росту. Деякі з них обіцяють підвищення врожаю на двадцять і вище процентів. Не вірте безсовісній брехні. А от збільшенню процентів на десять-п’ятнадцять грамотне застосування стимулятора посприяє. Спробуємо розібратися у цій темі в одному з матеріалів майбутнього куточка.

Як обігріти кролицю-маму в холоди, адже власники особливо цінних порід підлаштовують спарювання тварин так, щоб окріл відбувався саме в зимовий період? А приплід має бути в теплі. Отже, як зробити благополучною перезимівлю вуханів?

Що ми знаємо про фосфорні добрива — заголовок статті говорить сам за себе. Мета — «підкувати» городника теорією щодо того, чому фосфор такий важливий для рослин, які бувають види цих добрив, як їх вносити та чи потрібно робити це щороку.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове