Архів
П’ятниця,
22 грудня 2017 року

№ 100 (19545)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

До завірюхи треба кожуха

Вацлав Задранівський.

м. Літин

Вінницької області.

ПРО «кожух» для виноградника також слід подбати. Адже відомо, що високі врожаї неможливо отримати з кущів, які постраждали від морозу. Лише небагато морозостійких технічних сортів витримують мінус 27-30ОС.

Для укривання кущів найкраще підходить зелене соснове чи ялинове гілля. Ним устеляють землю, затим укладають виноградну лозу і пришпилюють до ґрунту, зверху — знову хвою. На неї стелять мішковину і присипають землею. Під таким кожухом лозі не страшний найлютіший мороз. До того ж бруньки не підпрівають.

Взимку під укриття часто залазять гризуни. Та хвоя їм не до вподоби. Тому й отруйну принаду не потрібно закладати.

У жодному разі не можна укривати виноградник опалим листям з фруктових дерев. Годиться хіба що горіхове листя, яке також містить фітонциди, котрі не до смаку гризунам.

Варто накидати якнайбільше снігу на кущі під укриттям.

Турбота про виноградний кущ узимку сторицею окупиться наступного літа.

Версія для друку          До списку статтей

ЗИМА наступає, і все живе в господарстві тулиться у найзатишніших куточках хліва, намагається зігрітись. Але ж, бува, не вбереже хазяїн свою живність від морозу через те, що сарай вчасно не утеплив, або під час вигулу дув сильний вітер, який у поєднанні з лютим холодом спричиняє сильне обмороження. Головне не «проморгати» це, вчасно помітити тривожні ознаки на шкірі тварини. Власне, обмороження в худоби та птиці подібне до людського, і помилки в наданні першої допомоги можуть траплятись такі само. Тож порадимо, що робити за першого ступеня обмороження і сильніших, коли вже утворилися пухирці. Зволікати не можна, щоб гангрена не погубила тварину.

«В очі дивляться канни...» Пам’ятаєте безсмертні рядки з пісні Дмитра Луценка — гімну Києва? Раніше ці квіти були міською візитівкою, а нині їх можна побачити і в селах. Утім, це ще новинка, і чимало жінок хотіли б знати, як їх садити та доглядати. Справді, височенні червоні канни обабіч, скажімо, ганку можуть стати гордістю господарів. Отже, розповімо про цей чудовий багаторічник.

Ну, і, звісно, напередодні Різдва не оминемо увагою святковий стіл.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове