Архів
П’ятниця,
22 грудня 2017 року

№ 100 (19545)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Як очистити воду в домашніх умовах

ЯКІСТЬ води, яку ми п’ємо, безпосередньо позначається на нашому здоров’ї. Тож чимало читачів запитують про способи її поліпшення.

Яким же чином можна змінити фізико-хімічні властивості життєдайної вологи, щоб вона стала чистою, безпечною, біологічно доступною, легкозасвоюваною, тобто саме такою, аби відповідала потребам живої клітини?

Утім, відразу розчаруємо: універсального методу, що стовідсотково зробив би рідину, яку ми п’ємо, корисною для здоров’я, нема.

Отже, що ми робимо насамперед із водою? Правильно, кип’ятимо. Під час кип’ятіння знищуються бактерії, коагулюються (злипаються) часточки бруду, вода пом’якшується, випаровуються легкі леткі органічні речовини і частина вільного хлору. Проте збільшується концентрація солей важких металів, пестицидів. Хлор, зв’язаний із органікою (а він наявний у водопровідній воді), нагріваючись, перетворюється на страшну отруту — діоксин. Тож, як бачите, одне вбиваємо, а інше, небезпечніше, створюємо.

Після відстоювання води протягом не менш як три години знижується концентрація вільного хлору, але практично не видаляються іони заліза, солі важких металів, радіонукліди. Втім, користь від цього прийому є, адже перераховані домішки осідають на дні у вигляді малопомітного осаду. Тож якщо обережно, не збовтуючи, перелити воду в іншу ємність, вони там і залишаться. Решту рідини виливаємо геть.

Заморожування води. Такий метод очищення дуже подібний до приготування талої води. Поставте каструльку чи миску з водою на картонку в морозильну камеру холодильника. Коли вона замерзне до половини, потрібно пробити в крижаній кірці отвір і злити воду, що залишилась. Річ у тому, що першою замерзає чиста прісна вода, а більшість шкідливих сполук залишається в розчині. Лід, який утворився, розтоплюємо при кімнатній температурі й уживаємо для пиття та приготування їжі. Але майте на увазі, що найбільшу біологічну силу така вода має лише впродовж кількох годин.

Насичення води кремнієм. Шматочки купленого в аптеці кремнію ретельно промиваємо, поміщаємо у скляний посуд і заливаємо водою. Ставимо у приміщенні з кімнатною температурою і природним освітленням, але прямі сонячні промені не мають потрапляти на ємність. Через два-три дні вода готова до вживання. Кремній — дуже сильний активатор води і має бактерицидні властивості. Насичена ним вода смачна, не містить бактерій і довго зберігається.

Очищення активованим вугіллям. На дно ємності поміщаємо 10 таблеток активованого вугілля, зав’язаних в імпровізований мішечок із марлі, й заливаємо від 8 до 10 літрів води. Ставимо посуд у прохолодне приміщення. Через 8 годин активоване вугіллля, що є сильним абсорбентом, поглине більшу частину шкідливих речовин, а вода позбудеться неприємних запахів і набуде гарного смаку.

Ну і, нарешті, фільтрація води з допомогою побутового фільтра. На ці глечики-фільтри покладалися великі надії, але вони очищують воду тільки від механічних домішок. Та й таке: щоб вони за якийсь час не почали віддавати у воду накопичений бруд і мікрофлору, необхідно регулярно міняти фільтрувальний елемент.

І наостанок ще кілька порад з очищення води, які можна назвати народними.

Оцет — наш помічник у багатьох справах, зокрема і в цій: столову ложку яблучного влийте в 1 л води. Радимо додавати трішки оцту у воду з м’ясом перед його приготуванням: він убиває хвороботворні бактерії.

У солону воду покладіть ягоди глоду, відтак спокійно пийте.

Природним очищувачем є листя горобини: 10 листків на літр води. Через кілька годин можна пити. Варто додати, що горобина очищує навіть болотну воду.

Версія для друку          До списку статтей

ЗИМА наступає, і все живе в господарстві тулиться у найзатишніших куточках хліва, намагається зігрітись. Але ж, бува, не вбереже хазяїн свою живність від морозу через те, що сарай вчасно не утеплив, або під час вигулу дув сильний вітер, який у поєднанні з лютим холодом спричиняє сильне обмороження. Головне не «проморгати» це, вчасно помітити тривожні ознаки на шкірі тварини. Власне, обмороження в худоби та птиці подібне до людського, і помилки в наданні першої допомоги можуть траплятись такі само. Тож порадимо, що робити за першого ступеня обмороження і сильніших, коли вже утворилися пухирці. Зволікати не можна, щоб гангрена не погубила тварину.

«В очі дивляться канни...» Пам’ятаєте безсмертні рядки з пісні Дмитра Луценка — гімну Києва? Раніше ці квіти були міською візитівкою, а нині їх можна побачити і в селах. Утім, це ще новинка, і чимало жінок хотіли б знати, як їх садити та доглядати. Справді, височенні червоні канни обабіч, скажімо, ганку можуть стати гордістю господарів. Отже, розповімо про цей чудовий багаторічник.

Ну, і, звісно, напередодні Різдва не оминемо увагою святковий стіл.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове