Архів
П’ятниця,
15 грудня 2017 року

№ 98 (19543)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Допомога курочкам

«На очах у курей запалення, а навколо них почервоніння. У кількох курок з голови почало обсипатися пір’я. Чим зарадити?» — з тривогою пише Володимир Чебрець із Тернопільської області.

У КУРЕЙ і курчат дуже часто зустрічаються захворювання очей, спричинені порушенням умов годівлі та утримання, а також інфекціями.

Скажімо, коли основним кормом птиці є зерно злакових і відсутні кукурудза, морква, зелена січка та гарбузи, годівля є неповноцінною. І першими на вбогість раціону реагують очі. Якщо у здорової курки очі округлі, то у хворої очна щілина звужується, в куточках збирається піниста рідина. При тривалому процесі птах може осліпнути, очне яблуко випинається (симптом «совині очі»).

Для профілактики і лікування цього захворювання слід давати птиці риб’ячий жир, сушену кропиву, сіно гарної якості, подрібнені моркву і гарбуз.

Корисний настій із сіна конюшини. Робиться він так: кілограм сіна треба залити 10 літрами гарячої води і настоювати дві доби. Варто давати курям цей настій постійно. Запам’ятайте: у траві, моркві та гарбузі містяться фарбувальні пігменти — каротиноїди, які благотворно позначаються на кон’юнктиві ока.

Щодо інфекцій, то кури можуть страждати очною формою хвороби Марека. Це вірус, що передається від уже хворої птиці. Очна форма найчастіше зустрічається у птиці другого і третього років яйцекладки. При цьому шкіра навколо ока стає червоною, а райдужна оболонка — сірою. На жаль, лікувати таких курей марно, їх доведеться вибракувати.

Ще одне захворювання тієї ж природи — вірусний кератокон’юнктивіт, при якому відбувається запалення слизових оболонок. У цьому випадку слід вдатися до промивання очей теплим розчином міцного чаю або фурациліну, затим обережного введення (вдуття) в око порошку глюкози, закапування очних крапель або змащування навколо очною маззю. Також слід продезінфікувати курник 2-процентним хлорним вапном.

Версія для друку          До списку статтей

НІБИ вчора це було, коли в кожному селі під вільхами та вербами били джерельця з прозорою чистісінькою водою, а купаючись у ставку і засьорбнувши хвильку, ніхто й не думав, що підчепить якусь заразу. Змінилося все: джерела і струмки замулились-повисихали, зміліли колодязі, та й вода в них — п’єш з осторогою, наслухавшись, скільки гидоти потрапляє з підземних шарів. Зрозуміло, намагаємось її якось поліпшити. Як зробити життєдайну вологу хоча б трохи безпечнішою для здоров’я? Чи існує чудодійний спосіб очищення?

Сон для людини важливий надзвичайно, і неабияку роль у нічному відпочинку відіграє постіль, зокрема подушка. Колись подушки робили тільки з пір’я і пуху. Нині ж на базарі швидше побачиш цю річ із синтепоном, він дешевший. Що краще — триматися за старе або спробувати спати на новому? Поговоримо про плюси і мінуси різних наповнювачів з точки зору здоров’я, не забуваючи, що головне завдання нашої нічної подружки — підтримувати шийні хребці у природному положенні.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове