Архів
П’ятниця,
15 грудня 2017 року

№ 98 (19543)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Овочі на зберіганні

ГАРБУЗ може зберігатися близько півроку в сухому добре провітрюваному підвалі, льосі. Як і кавуни, їх доцільно заготовлювати на зиму (наприклад, солити).

Підсушене гарбузове насіння можна класти замість мигдалю в тісто, з якого випікають печиво і пряники.

* * *

Капусті, що потемніла, нічим не допомогти, а ось цвілі огірки «вилікувати» можна: зіпсований розсіл зливають, огірки промивають холодною солоною водою і дають їй стекти. Потім щільно укладають огірки в інший, добре промитий і ошпарений окропом, посуд і заливають свіжим, міцнішим, розсолом. Поверх кладуть свіжу тканину, дерев’яний кружок і не дуже важкий ґніт так, щоб розсіл покрив кружок. Зберігають за температури не вище 5О. Укладати огірки треба разом зі спеціями: на 10 кг огірків беруть 300 г кропу, 10-15 зубків часнику, 3-5 стручків червоного перцю, трохи хрону.

* * *

Цибулю і часник найліпше зберігати у вінках, помістивши їх у прохолодному сухому приміщенні.

Часник довго зберігатиметься, якщо головки розділити на зубки, очистити їх, всипати в суху банку і залити соняшниковою олією. Банку закрити кришкою і поставити в холодильник. Ароматизованою олією можна потім присмачувати салати.

Версія для друку          До списку статтей

НІБИ вчора це було, коли в кожному селі під вільхами та вербами били джерельця з прозорою чистісінькою водою, а купаючись у ставку і засьорбнувши хвильку, ніхто й не думав, що підчепить якусь заразу. Змінилося все: джерела і струмки замулились-повисихали, зміліли колодязі, та й вода в них — п’єш з осторогою, наслухавшись, скільки гидоти потрапляє з підземних шарів. Зрозуміло, намагаємось її якось поліпшити. Як зробити життєдайну вологу хоча б трохи безпечнішою для здоров’я? Чи існує чудодійний спосіб очищення?

Сон для людини важливий надзвичайно, і неабияку роль у нічному відпочинку відіграє постіль, зокрема подушка. Колись подушки робили тільки з пір’я і пуху. Нині ж на базарі швидше побачиш цю річ із синтепоном, він дешевший. Що краще — триматися за старе або спробувати спати на новому? Поговоримо про плюси і мінуси різних наповнювачів з точки зору здоров’я, не забуваючи, що головне завдання нашої нічної подружки — підтримувати шийні хребці у природному положенні.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове