Архів
П’ятниця,
15 грудня 2017 року

№ 98 (19543)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Подбайте про інвентар

КОЛИ завершено городні роботи, варто подбати про інвентар — що підремонтувати, а що вибракувати, подумати, який придбати новий. Важливо не залишати лопати, сапи, граблі, вила брудними. Їх слід очистити від землі, помити, просушити та змастити. Перед змащуванням нагострити. Механічні пристрої також потребують уваги — рухомі вузли потрібно змастити солідолом чи іншим мастилом.

Для подовження строку служби ручного садово-городнього інвентарю використовувати його слід тільки за призначенням, гостро заточувати і міцно насаджувати на ручку. Ручка має бути прямою і відшліфованою.

Ґрунтообробний інвентар заточують корундовими брусками чи на найпростіших електричних заточувальних верстатах корундовими кругами середньої зернистості. Ножі садові, секатори, сучкорізи заточують дрібнозернистими корундовими брусками чи кругами, направляють брусками і на ременях із пастою із окису хрому. Ножівки заточують спеціальними напилками підвищеної твердості.

Зберігають садово-городній інструмент у сухому приміщенні. Драбини-стрем’янки ставлять з невеликим нахилом. За недостатньої висоти сараю підстилають дошки і вкладають на них драбини.

Версія для друку          До списку статтей

НІБИ вчора це було, коли в кожному селі під вільхами та вербами били джерельця з прозорою чистісінькою водою, а купаючись у ставку і засьорбнувши хвильку, ніхто й не думав, що підчепить якусь заразу. Змінилося все: джерела і струмки замулились-повисихали, зміліли колодязі, та й вода в них — п’єш з осторогою, наслухавшись, скільки гидоти потрапляє з підземних шарів. Зрозуміло, намагаємось її якось поліпшити. Як зробити життєдайну вологу хоча б трохи безпечнішою для здоров’я? Чи існує чудодійний спосіб очищення?

Сон для людини важливий надзвичайно, і неабияку роль у нічному відпочинку відіграє постіль, зокрема подушка. Колись подушки робили тільки з пір’я і пуху. Нині ж на базарі швидше побачиш цю річ із синтепоном, він дешевший. Що краще — триматися за старе або спробувати спати на новому? Поговоримо про плюси і мінуси різних наповнювачів з точки зору здоров’я, не забуваючи, що головне завдання нашої нічної подружки — підтримувати шийні хребці у природному положенні.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове