Архів
П’ятниця,
13 жовтня 2017 року

№ 80 (19525)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Каталонська криза

ІСПАНІЯ. Каталонія відклала проголошення незалежності.

Докладніше...
День народного гніву

ФРАНЦІЯ. Понад 400 тисяч працівників бюджетної сфери одночасно вийшли на страйк у різних містах.

Докладніше...
Набирають легіонерів

РОСІЯ. Іноземцям дозволили воювати у лавах російської армії за кордоном.

Докладніше...
Нашим чорнобильцям таке і не снилось

ЯПОНІЯ. Суд визнав відповідальність держави за аварію на АЕС «Фукусіма-1».

Докладніше...
Наступ триває

ІРАК. Урядові сили відбили з-під контролю терористичної організації «Ісламська держава» місто Ель-Хувейджа.

Докладніше...
Ще й як доторканний президент

США. Сенатор Джон Маккейн звинуватив Дональда Трампа у затримці впровадження антиросійських санкцій.

Докладніше...
Потрійний теракт

СИРІЯ. У Дамаску впродовж доби прогриміли три потужні вибухи.

Докладніше...
Найвища кара вимагає «прозорості»

В ООН назвали країни з найбільшою кількістю страт.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • З літопису наших днів

Обміняли школу на дорогу

Олена БЕГМА.

Жителі Йосипівки Баранівського району погодились на закриття в своєму селі початкової школи. Нинішнього першого вересня туди мало б піти восьмеро учнів: двоє до другого класу і ще шестеро — до третього…

ЯК ВІДОМО, законом України заборонено «відбирати» у сіл початкові школи, якими б збитковими для держави ті не були. Тож по всій Україні нині закривають загальноосвітні заклади середньої і старшої ланки. А тут, от тобі й на, самі селяни «здали» свою початкову школу. Випадок, можна сказати, безпрецедентний. А що за таким рішенням громади стоїть?

Агітувати земляків за таке зазвичай непопулярне рішення у село особисто прибув міський голова Баранівки Анатолій Душко. Райцентр за сім кілометрів од села, у тамтешній гімназії, за задумом влади у світлі реформ, і мають здобувати освіту юні мешканці Йосипівки. На громадських слуханнях він наголошував, що сільські діти мають отримувати високоякісну освіту, а її може надати тільки велика сучасна школа, де концентруються матеріальні ресурси та найкращі педагогічні кадри. Саме таким, за його словами, є навчальний заклад у райцентрі. Пообіцяв, що до Баранівської гімназії дітей підвозитиме шкільний автобус. Та коли збурена громада вказала йому на незадовільний стан дороги, міський голова запевнив, що проблемні її ділянки «спеціально задля дітей відремонтують». Ще й розписав райдужні економічні перспективи селянам, які вони матимуть після ухвали «потрібного» владі рішення. Мовляв, кошти, які мали б витратити на утримання школи, тепер підуть на розвиток інфраструктури села...

Що залишалося робити хліборобам, яких сьогодні у селі проживає трохи більш як дві сотні? Повагалися-повагалися, поміркували і нехай із тяжким серцем, а все ж «здали» свою початкову школу — погодилися на її закриття в обмін на ремонт автошляху від Йосипівки до Баранівки, куди відтепер місцеві дітлахи їздитимуть на навчання до гімназії.

Можна привітати районних чільників — тепер нагору вони можуть відрапортувати про оптимізацію та економію коштів. Але чи насправді є економія? І чи був сенс закривати навчальний заклад? Ось, зокрема, що каже Наталія Коструба, директор Йосипівської школи: «Великої економії ніякої не бачу. Судіть самі. Приміщення наш навчальний заклад ділив із дитячим садком. Школу ліквідували, а садок залишається. Тож будівля так само утримуватиметься й опалюватиметься. Дрова й вугілля на зиму вже заготовлені…»

Школа в Йосипівці була збудована в середині 1980-х років. Розрахована вона на 40 учнів. Іще минулого навчального року тут здобувало початкову освіту 14 школярів, а з першого вересня, як уже відомо, мало сісти за парти ще менше. Тепер і школи не буде. Батьки сподіваються, що їхніх дітей тепер справно підвозитиме на навчання автобус, та ще й належно відремонтованими дорогами. Отакі наші реалії — або школа, або дорога...

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Хто годує країну...
Читати
...А хто обкрадає
Читати
Субсидіантів «уріжуть»?
Читати
Скоро не буде кому рятувати
Читати
Вигідна сіра зона
Читати
Дожилися
Читати
На додаток до дорожньої «війни»
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове