Архів
П’ятниця,
8 вересня 2017 року

№ 70 (19515)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Антимігрантські настрої

УГОРЩИНА і СЛОВАЧЧИНА відмовились приймати біженців, попри рішення суду ЄС.

Докладніше...
Протистояння у верхах

МОЛДОВА. Незважаючи на подвійну заборону Ігоря Додона — як президента і як головнокомандувача, уряд ухвалив постанову про відправку військових на навчання в Україну.

Докладніше...
Компромісна угода

США. Дональд Трамп дав згоду на тимчасове, до 15 грудня, підвищення межі держборгу країни.

Докладніше...
Планомірні етнічні зачистки

М’ЯНМА. Через загострення конфлікту в країні до Бангладеш перебралися майже сто тисяч біженців.

Докладніше...
Знову російський слід

ЧОРНОГОРІЯ. Суд назвав двох росіян головними організаторами спроби перевороту в країні.

Докладніше...
Принципова східна дипломатія

САУДІВСЬКА АРАВІЯ відкинула пропозицію Ірану щодо поліпшення відносин після завершення хаджу.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Проблема

Уроки без «акта готовності»

Євген Цимбалюк.

Рівненська область.

Зовсім мало часу лишалося до початку нового навчального року, а батьки школярів села Борбин Млинівського району не знали, де навчатимуться їхні діти: у місцевій школі чи в сусідній, куди їх возитимуть автобусом.

РІЧ У ТОМУ, що під час прийняття закладу в експлуатацію не всі з членів комісії дали на це згоду. Адже стан приміщення не міг не викликати сумнівів, чи безпечно приводити сюди дітей. Стеля, підперта стояками, тріщини в стінах… Вік школи чималий, адже фундамент будівлі заклали в 50-х роках минулого століття. За шість десятків років кілька разів вона ремонтувалася, реконструювалася, однак, як зазначала вже не одна комісія, надалі було б доцільніше і навіть дешевше збудувати новий навчальний корпус, ніж ремонтувати наявний.

До того ж Борбин потребує не просто школи, а навчально-виховного комплексу, в якому були б групи дошкільнят, адже малечі такого віку в селі, де немає дитсадка, налічується близько сотні.

Загалом Борбин — село перспективне, щороку тут збільшується кількість учнів. Так, цього року за парти сів 31 першокласник, торік було 21. Загальна кількість учнів — 237, що теж більше, ніж рік тому.

І при цьому Борбинська ЗОШ не пройшла попередньої перевірки і не отримала підписаного «акта готовності». А без нього розпочинати навчання у закладі не можна. Втім, директор школи Любов Володимирівна Друзь зазначає, що Острожецька об’єднана громада, до якої входить Борбин, прийняла рішення про початок навчального процесу в усіх навчальних закладах без винятку.

Відтак у Борбині батьки першого вересня таки повели своїх діток до місцевої школи. Водночас селяни зібралися на збори, аби обговорити нагальну проблему. Підсумок цього віча такий — Борбин найближчим часом повинен мати нову школу.

Зрештою, як засвідчує ситуація, вона вже могла б бути у селі. Бо проблема «вибухнула» кілька років тому, коли в будівлі старої школи з’явилися перші тріщини. У 2013-му вже навіть виготовили проектно-кошторисну документацію на школу, розраховану на 260 учнів, та на дитячий садок. Але все це через різні обставини так і залишилося на папері.

Нині ж, за осучасненими підрахунками, зведення такого навчального об’єкта обійдеться приблизно в 40 мільйонів гривень. З цього приводу висловлювалася пропозиція, аби Острожецька ОТГ за власні кошти провела коригування проектно-кошторисної документації, щоб принаймні на наступний рік школу включили у перелік об’єктів, які одержать фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.

Водночас поза Борбином довелося почути думку, що ситуація у селі не настільки критична, як її змальовують. Мовляв, акт про готовність школи не підписала місцева влада зумисне, аби вимагати у держави гроші на будівництво нової школи.

Тим часом у Борбині чекають остаточних висновків експертів, які обстежили школу і мають зробити висновок, чи безпечно там навчатися. Водночас батьки не хочуть возити дітей у сусідній навчальний заклад, тож готові боротися за те, щоб у їхньому селі таки з’явився сучасний навчально-виховний комплекс.

На фото: Борбинська ЗОШ ззовні ще нібито «нічого собі», а всередині з підпорами під стелею.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Рекордсмени за заробітчанами
Читати
Розібрались із псевдохарчами
Читати
Українські в’язні досі не обліковані
Читати
Навчали-навчали, та так і не навчили...
Читати
Борги рахують восени
Читати
Хочеш — у 60, хочеш — у 70...
Читати
Грошовий дисбаланс
Читати
МВФ посилює тиск
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове