Архів
П’ятниця,
8 вересня 2017 року

№ 70 (19515)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Висійте деревоподібну півонію

ЦЕЙ вид півонії можна виростити з насіння. Але воно має недорозвинений зародок, тому при тривалому зберіганні втрачає схожість або значно довше проростає.

Саме з цієї причини насіння деревоподібних півоній слід висівати восени цього ж року. Схожість його буде на рівні 80%. Рослини, вирощені з насіння, зацвітають на 4—5-й рік.

Спершу його піддають температурній стратифікації: висівають у вологий пісок і витримують при температурі 18ОС протягом чотирьох годин; потім на шість годин температуру підвищують до 30ОС. Процедуру повторюють, час од часу зволожуючи ґрунт, протягом двох місяців, поки насіння не пустить корінці. Після цього його витягають із піску і поміщають у ємність із землею або в торф’яні горщички, трохи присипавши. Ємності й горщики можна розмістити в ящику, засипавши землею. Це зменшує ймовірність травмування рослин при висадженні їх на постійне місце у ґрунт.

Версія для друку          До списку статтей

НЕ ПРОҐАВТЕ строки висаджування сонячної ягоди — суниці, адже, щоб молоді рослинки вкоренились і пережили зиму, це бажано зробити до кінця вересня. Докладна стаття у наступному куточку «ДГ» охопить усі основні питання агротехніки — схема посадки, яке сусідство вибрати для грядки (а ще — які попередники росли на ній), розміщення один біля одного сортів, підготовка ґрунту, власне процес садіння. До того ж деякі ботанічні подробиці, викладені доступною мовою, збагатять знаннями поціновувачів ранніх духмяних ягід, які дуже полюбляє малеча.

Майже повсюди біда нині з садами — чахнуть плодові дерева, чагарники, декоративні культури. А все через грибки. Один із матеріалів має на меті озброїти садівника відомостями про грибкові захворювання, здавалось би, такої стійкої культури, як вишня. Бо коли пустити все на самоплив (подумаєш, крапчате листя, або в плямах, або й зовсім опало дочасно), дерево може навіть загинути. Не зволікайте з обробками та іншими лікувальними заходами — допоможіть своїй вишеньці.

Універсальний овоч — так можна охарактеризувати часник. Усюди він, і в людському організмі, і в продуктах на зберіганні, й у саду та на городі, бореться з різними інфекціями та шкідниками. Як саме його застосовувати, а ще трошки про правила зберігання, розповімо наступного разу.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове